Co zrobić z poważnie zepsutym lub uszkodzonym samochodem?

Niestety zdarzają się w życiu sytuacje, że samochód, który od wielu lat służył do przemieszczania się odmawia posłuszeństwa. Co gorsza, usterka, który to spowodowała jest prawdopodobnie tak poważna, że naprawa auta staje się nieopłacalna lub jest niezwykle czasochłonna i skomplikowana. Jedną z takich kłopotliwych awarii jest uszkodzenie silnika. W wielu wypadkach kończy się to koniecznością wymiany tej części. Jej koszt nierzadko przekracza cenę rynkową pojazdu. Innym spotykanym często problemem, jest uszkodzenie samochodu w wyniku kolizji drogowej. Jej skutki mogą być czasem wręcz tak poważne, że jego naprawa nie będzie już możliwa. Kasacja pojazdu nie następuje jednak zawsze - wiele stłuczek nie ma aż tak poważnych konsekwencji.

Kontynuuj czytanie

Czym jest laserowy lifting twarzy?

Efekty laserowej terapii są docenione przez coraz szersze grono kobiet na całym świecie, bowiem działanie wiązki laseru korzystnie wpływa nie tylko na twarz, ale i świetnie radzi sobie w wielu innych medycznych odgałęzieniach. Laser, który używa się do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i ginekologii (laser NeoSkinCO2) wykorzystuje nowoczesną technologię emisji pikselowej i dzięki swojej niebywałej mocy, emituje on naraz wiązki, które trafiają nawet w kilkadziesiąt punktów na skórze. Ten efekt zapewnia równomierne rozłożenie lasera, skraca okres zdrowienia i pobudza nawet głębokie warstwy naskórka.

Kontynuuj czytanie

Lacobel - zastosowanie w wystroju wnętrz

Czy wiesz, co to jest lacobel i gdzie go się używa? W przetłumaczeniu całego słowa z języka angielskiego na polski nic nie daje. Natomiast gdy wpiszesz do wirtualnego tłumacza słowo lac, odpowiednik polski to gumilaka. Definicja tłumaczy gumilakę jako pewnego rodzaju żywicę. Wytwarzana jest przez owady szparagowe. Z tego surowca produkowane są np. bransoletki.

Kontynuuj czytanie

Rekuperacja na zewnątrz budynku

Co to jest i do czego służy rekuperacja?

Termin odzysk ciepła (rekuperacja) odnosi się do odzysku energii. W tym celu zwykle stosuje się wymiennik ciepła. Na przykład w przypadku kontrolowanej wentylacji pomieszczeń mieszkalnych. Sensem i celem odzysku ciepła jest oszczędność energii (np. ropy i gazu), a tym samym redukcja emisji CO₂.

Kontynuuj czytanie