Skip to main content

Rękodzieło — jak wejść do świata hand made?

Każdy człowiek potrzebuje chwili spokoju, odpoczynku i wytchnienia. Jedną z metod na aktywny relaks może być rękodzieło. Ta forma wypoczynku pozwala oderwać się od codzienności, ponieważ aktywuje zarówno umysł, jak i ciało. Jak wejść do świata hand made? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Od czego zacząć naukę rękodzielnictwa?

Jak zacząć tworzenie rękodzieła?

Wielu osobom rękodzieło może kojarzyć się z pracami, które wykonywaliśmy w szkole na lekcjach plastyki, czy techniki. To właśnie wtedy większość z nas stawiała pierwsze kroki w tworzeniu przedmiotów hand made. Oczywiście chyba każdy miał wówczas na głowie liczne problemy, takie jak "Sklejone palce? Jak pozbyć się super glue ze skóry?", które potrafiły skutecznie zniechęcić do dalszej pracy.

Rozpoczynając przygodę z rękodziełem, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakie rodzaju przedmioty chcemy tworzyć. Ogromną popularnością cieszy się obecnie biżuteria wykonywana metodami hand made. Do często wybieranych rodzajów rękodzielnictwa należą również między innymi:

  • szycie maskotek (przytulanek),
  • tworzenie ozdób domowych,
  • przedmioty lepione z gliny,
  • szycie ubrań,
  • ozdabianie odzieży.

Jak nauczyć się rękodzieła?

Jeżeli jesteśmy już na etapie, gdy mamy wybraną kategorię produktów, które chcielibyśmy tworzyć, możemy zabrać się do pracy. W ramach naszych działań możemy postawić na zakup odpowiednich materiałów, które przydadzą nam się w procesie tworzenia. Równie dobrym sposobem może okazać się jednak wykorzystanie rzeczy, które mamy pod ręką.

Wykorzystując stare przedmioty, nie tylko dajemy im nowe, lepsze życie, ale również oszczędzamy pieniądze. To działanie jest również zgodne z zasadą "zero waste", ponieważ zamiast pozbywać się niepotrzebnych rzeczy, tworzymy z nich nowe przedmioty. Z nauką rękodzieła jest podobnie jak z każdą inną umiejętnością. Potrzebne są ćwiczenia praktyczne! Im więcej prac wykonasz, tym większe będzie Twoje doświadczenie. Wraz z kolejnymi stworzonymi przedmiotami z pewnością nabierzesz wprawy i lepiej poznasz swoją ulubioną technikę hand made.

Jak zacząć zarabiać na rękodziele?

Czy na rękodziele można zarobić?

Skoro rękodzieło możemy traktować jako prawdziwą pasję, to pojawia się również pytanie, czy można na tym zarobić dodatkowe pieniądze? Już śpieszymy z odpowiedzią — oczywiście, że tak. Produkty hand made są często kupowane przez osoby, które chcą posiadać w domu wyjątkowe, unikatowe w skali świata przedmioty. W końcu w przypadku hand made każdy produkt jest inny niż wszystkie. Dotyczy to zarówno biżuterii, jak i ozdób domowych, takich jak naczynia z gliny, czy też własnoręcznie uszytych ubrań. Warto również wspomnieć, że rękodzieło cechuje się znacznie wyższą jakością wykonania, co z pewnością docenią bardziej wymagający klienci.

Gdzie sprzedawać rękodzieło?

Dawniej wszystko, co wykonywano w domach, przekazywano pomiędzy członkami rodzin, czy sprzedawano na targowiskach. Poniekąd obecnie również możemy zastosować tę opcję sprzedaży, ponieważ w większych miastach co jakiś czas organizowane są targi, na których można wystawić na sprzedaż swoje własne przedmioty.

W dzisiejszych czasach coraz więcej potencjalnych klientów poszukuje produktów przez internet. W sieci dostępne są rozmaite strony internetowe, takie jak mbieg.pl, które podejmują tematykę rękodzielnictwa. Potencjalnie jeszcze lepszym sposobem na sprzedaż własnoręcznie wykonanych przedmiotów są popularne portale aukcyjne. Jeżeli planujemy handlować naszymi wyrobami, dobrze jest także popracować nad rozwojem kanałów w serwisach społecznościowych. Ta forma aktywności pozwoli dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...