Skip to main content

Jakie usługi księgowe świadczą biura rachunkowe?

Posiadanie własnej firmy wiąże się z wieloma obowiązkami. Oprócz działań marketingowych istotne znaczenie ma także sytuacja majątkowa przedsiębiorstwa. Dopełnianie różnych formalności wymaga jednak dużej wiedzy dotyczącej aktualnych zapisów w prawie. Z tego powodu wielu właścicielu firm decyduje się na współpracę z zewnętrznym biurem rachunkowym. Tego typu organizacje świadczą bowiem rozmaite usługi pomagające nam dbać o sytuację majątkową spółki.

Portal księgowo kadrowy

Rejestrowanie wszystkich zdarzeń gospodarczych

Odpowiednie zarządzanie finansami firmy ma ogromne znaczenie dla jej funkcjonowania. Niestety większość z nas nie jest w stanie samodzielnie sprostać wszystkim wymaganym przez prawo formalnościom. Warto odwiedzić wtedy profesjonalny portal księgowo kadrowy: biurosad.pl, gdzie widnieją niezbędne wskazówki dla przedsiębiorców. Innym polecanym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy jest współpraca z biurem rachunkowym. Taka organizacja oferuje osobom prowadzącym działalność szeroki zakres usług. Jednym z zadań, jakie wykona za nas zewnętrzny podmiot, jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Polega ono na rejestrowaniu w porządku chronologicznym wszystkich zdarzeń gospodarczych, które miały miejsce w firmie. W ten sposób możemy mieć klarowny obraz sytuacji majątkowej przedsiębiorstwa, co pomaga lepiej zarządzać nam jego wydatkami. W ramach tej ewidencji zewnętrzne biuro rachunkowe dokonuje również wykazu aktywów i pasywów należących do danego podmiotu oraz sporządza stosowne sprawozdania finansowe. Kolejnymi obowiązkami, jakimi zajmują się specjaliści, są wszelkie sprawy związane z prawem podatkowym. W tym przypadku przygotowują oni dla naszej firmy niezbędne deklaracje podatkowe, dzięki którym możemy we właściwy sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym.

Obowiązki wobec pracowników

Współpraca z biurem rachunkowym nie tylko pomaga w dopełnieniu ważnych formalności. Korzystając z usług księgowych, możemy również właściwie zadbać o swoich pracowników. Specjaliści zajmą się bowiem oszacowaniem wysokości wynagrodzeń dla zatrudnionych oraz wszelkich zasiłków społecznych, jakie im przysługują. Poza tym w ramach oferty możemy liczyć także na prowadzenie akt osobowych naszych podwładnych czy sporządzanie umów pomiędzy pracownikami a przedsiębiorstwem. Jak widać zatem współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym, jest niezbędna dla każdej firmy.