Skip to main content

Marmurowe elementy w Twoim domu - Sprawdź 5 praktycznych zastosowań!

Marmur to niezwykły kamień, który od wielu lat używany jest do dekoracji wnętrz. Wiele osób uważa, że marmur to materiał, który nadaje prestiżu oraz elegancji. Dzięki dzisiejszej technologii obróbki, marmur może być stosowany do zbudowania wielu elementów, które powinny znaleźć się w każdym domu. Z pomocą tego materiału można wykonywać niesamowite aranżacje, które całkowicie mogą odmienić wnętrze. W tym artykule przedstawimy pięć praktycznych zastosowań dla marmuru w każdym domu.

Blaty kamienne Wrocław

Dlaczego warto zdecydować się na marmur?

Marmur jest materiałem, który stosowany był już przez naszych dawnych przodków do budowy wielu znanych dziś budowli. Postęp technologiczny w branży kamieniarskiej sprawił, że obecnie marmur jest dużo bardziej dostępnym materiałem. Sam kamień występuje w wielu różnych odmianach, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Bardzo ciekawą odmianą jest marmur carrara, o którym więcej możecie przeczytać na stornie https://sloninka.pl/blog/marmur-carrara-najpopularniejszy-wloski-marmur-w-nowoczesnych-wnetrzach, gdzie zwrócono uwagę na niezwykłe właściwości i zalety płytek z tego rodzaju marmuru. Marmur warto zamontować w swoim domu, ze względu na jego niecodzienny wygląd oraz ponadprzeciętną wytrzymałość. 

Czy można robić kominki z marmuru?

Marmur jest często stosowany do obudowywania kominków, ponieważ jest odporny na działanie wysokich temperatur. Marmurowy kominek świetnie prezentuje się w centralnym punkcie salonu. Marmur odporny jest także na iskry, dlatego nie traci swojego pierwotnego wyglądu w trackie użytkowania przy kominku. Dobrej jakości nowoczesne kominki może dla was wykonać firma Kominki Lexus Andrzej Słoninka, znajdująca się przy ul. Jeleniej 56 we Wrocławiu (Tel: 607 671 150). Z pewnością będziecie zadowoleni z efektów, jakie otrzymacie po obudowaniu kominka marmurem.

Montaż kominków Wrocław

Czy marmur nadaje się do robienia blatów kuchennych oraz łazienkowych?

Blaty kuchenne i łazienkowe spotykane są w większości domów. Muszą się one jednak odznaczać wysoką wytrzymałością oraz elegancją. Marmur to materiał, który idealnie nadaje się na te elementy, ponieważ jest bardzo elegancki, trwały oraz odporny na temperatury. Nie musisz się wiec martwić, że ulegnie on uszkodzeniu podczas przygotowywania potraw na nim w kuchni. Warto jest jednak blaty kamienne zabezpieczyć impregnatem, aby nie powstały na nich trudne do usunięcia plamy.

Jakie są zalety marmurowej podłogi? 

Podłogi wykonane z marmuru prezentują się niesamowicie, dlatego tak wiele osób się na nie decyduje. Oprócz tego, że dobrze wyglądają, to także zwiększają one ilość naturalnego światła w pomieszczeniach i dobrze przewodzą ciepło, dlatego nadają się do ogrzewania podłogowego. Podłogi wykonane z marmuru są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, a po impregnacji, trudno je także zabrudzić.

Schody z marmuru

Kamienne schody to również dobry pomysł, ponieważ pięknie komponują się z elementami wykonanymi ze stali lub drewna. Wykonane z marmuru schody charakteryzują się wysokim połyskiem, a duża ilość różnego rodzaju gatunków marmuru, sprawia, że możliwości aranżacyjnych schodów kamiennych jest naprawdę wiele. 

Płytki kamienne Wrocław

Parapety wykonane z marmuru

Marmur nadaje się także do wykonywania parapetów wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wysoka wytrzymałość tego materiału zwiększa podparcie całek konstrukcji okna i bardzo dobrze zabezpiecza wnętrze przed napływem wilgoci. Marmur nie traci kolorytu w kontakcie ze słońcem, dzięki czemu wasze marmurowe parapety będą wyglądać świetnie przez wiele lat.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 28 dni temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 2 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...