Skip to main content

Czy dobre sushi musi być drogie?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego to właśnie sushi podbiło serca smakoszy z całego świata? Przede wszystkim jest to zdrowa i szybka przekąska pełna warzyw, kwasów omega-3 i błonnika. Jest ono oczywiście bardzo smaczne i oczywiście niezwykle drogie... ale czy na pewno? A może istnieją również tańsze odmiany sushi, które będą równie smaczne i pożywne jak najdroższe zestawy? Odpowiedź na te pytania z pewnością ucieszy niejednego wielbiciela sushi.

Sushi Podgórze Duchackie

Czym jest sushi i co składa się na jego cenę?

Sushi to azjatyckie danie, które tradycyjnie składa się z ryżu, wodorostów i surowej ryby z warzywnymi dodatkami. To właśnie składniki użyte do przygotowania sushi wpływają na jego wysoką cenę - wodorosty bez wątpienia nie należą do najpopularniejszych dodatków do dań, nie mówiąc już o rybie, która w sushi powinna być jak najwyższej jakości. Oczywiście samo przygotowanie tej potrawy wymaga sporo wprawy i wiele miesięcy treningu, co również należy brać pod uwagę podczas sprawdzania cen.

Czy da się jednak zjeść dobre sushi w atrakcyjnej cenie?

Oczywiście wysokie ceny produktów nie oznaczają, że nie można zjeść wysokiej jakości sushi w atrakcyjnej cenie. Najlepszym sposobem na oszczędzenie dużej sumy pieniędzy jest polowanie na promocje w restauracjach sushi, które dość często zdarzają się tuż po otwarciu nowej knajpy. Raczej nie polecamy jedzenia sushi w restauracjach, które na co dzień oferują aż nadto atrakcyjne ceny, ponieważ dość często tak niska cena wiąże się ze słabą jakością wykorzystanych składników. Oczywiście takie sushi bardzo często nie ma nic wspólnego z prawdziwym, japońskim daniem, a jego wielcy fani mogą czuć się bardzo zawiedzeni.

Atrakcyjne promocje w sushi Friends - 100 za 100 sushi Kraków

Dobrym przykładem takich promocji jest restauracji Sushi Friends, która oferuje niezwykłą ofertę 100 rolek sushi za jedynie 100 zł. W skład tego zestawu wchodzi:

 • California awokado/kampyo z mango 10 szt.
 • California dorada 10 szt.
 • California krewetka tempura massago ryżowe 10 szt.
 • California kurczak batat 10 szt.
 • California łosoś tobico 10 szt.
 • Futomaki ryba maślana 6 szt.
 • Hosomaki łosoś pieczony 8 szt.
 • Hosomaki łosoś 8 szt.
 • Hosomaki ogórek 8 szt.
 • Hosomaki oshinko tempura 8 szt.
 • 2 rolki GRATIS

Tak rozbudowana oferta szczególnie dobrze sprawdzi się na wszelkiego rodzaju przyjęcia i bankiety, a nawet zwykłe spotkania ze znajomymi. Samo złożenie zamówienia jest dziecinnie proste — wystarczy tylko telefon lub strona internetowa restauracji, aby móc cieszyć się wysokiej jakości sushi w atrakcyjnej cenie. Po otrzymaniu zamówienia wystarczy tylko rozpakować całość i podzielić się tą wyjątkową przekąską ze znajomymi i rodziną - chyba, że dasz radę zjeść 100 rolek sushi samemu :)