Kiedy zgłosić się do flebologa?
Flebolog zajmuje się profilaktyką i leczeniem żylaków. O konieczności wizyty u specjalisty decyduje stopień zaawansowania dolegliwości chorobowej, jaką jest zakrzepica zatorowa żył i związane z nią uciążliwości. Problemy żylne są dosyć trudnym w leczeniu schorzeniem, które niestety ma tendencje do nawracania. Z tego względu warto udać się do profesjonalisty, który opracuje dedykowany naszym potrzebom plan wymagań.
Jak rozpoznać żylaki?
Żylaki kończyn dolnych to z pewnością poważny problem, którego absolutnie nie wolno zlekceważyć. Pojawiające się na nogach zmiany to nie tylko defekt kosmetyczny, ale też oznaka choroby. Kłopot ten dotyczy sporej rzeszy ludzi, przy czym dotyka on częściej kobiet, dolegliwość ta jest rzadziej spotykana u płci męskiej. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. Żylaki to potoczne określenie trwale poszerzonych żył powierzchniowych, które są symptomem przewlekłej niewydolności żylnej. Rozpoznanie żylaków nie stanowi najczęściej większej trudności. Pierwsze ich objawy można zaobserwować w postaci drobnych pajączków i popękanych naczynek na nogach. Są na nich zauważalne również niebieskie, wypukłe linie lub sieć poszerzonych, krętych żył o odcieniu niebieskawym. Najczęściej te zmiany są zauważalne wzdłuż łydek, w zgięciu kolanowych i na udach. Jeśli nie jesteśmy pewni co do zmian, widocznych na nogach, warto skonsultować je ze specjalistą, by potwierdzić lub wykluczyć choroby żylne. Doświadczony flebolog w Genesis Clinic, placówce mieszczącej się przy ul. Józefa Korzeniowskiego 39 (Tel: 690 070 790) zapewni skuteczne wsparcie w leczeniu dolegliwości. W początkowej fazie choroby może pojawić się uczucie ciężkości w nogach, natomiast kiedy jest ona już w stadium zaawansowanym, pojawiają się dokuczliwe i nieestetyczne objawy zakrzepicy. Są to przebarwienia, stwardnienia, a nawet owrzodzenia. Żylaki najczęściej nie powodują żadnych powikłań, jednak czasem mogą stać się przyczyną stanów zapalnych w żyłach.
Kiedy trzeba udać się do lekarza flebologa?
Do flebologa należy udać się od razu w sytuacji, kiedy zauważymy pierwsze niepokojące objawy, a należą do nich między innymi puchnięcie nogi, przewlekłe bóle kończyn dolnych, czy też, chociażby pojawiające się na skórze nóg przebarwienia i zaczerwienienia. Specjalista oceni stopień zaawansowania choroby i zaaplikuje odpowiednią metodę leczenia. Flebologia obejmuje także leczenie obrzęku limfatycznego i tłuszczowego. Kuracja pacjentów następuje wtedy przy udziale flebologa, fizjoterapeuty oraz dietetyka wyspecjalizowanego w leczeniu tego typu schorzeń.
W leczeniu żylaków stosuje się farmakoterapię, pacjenci otrzymują także zalecenie noszenia elastycznych bandaży i pończoch uciskowych. Stosuje się także taką metodę jak skleroterapia, która polega na likwidacji żylaków poprzez wstrzyknięcie chemicznych środków obkurczających. W sytuacji kiedy powyższe sposoby okażą się nieskuteczne, zaleca się ich operacyjne usunięcie. Jest to ostateczne rozwiązanie, dlatego aby do niego nie dopuścić, pomyślmy wcześniej o profilaktyce. Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najnowsze wpisy
-
Wpływ sztucznej inteligencji na rozwój systemów ERP
-
Jaki typ moskitiery wybrać?
-
Różnice między windą osobową, towarową a gastronomiczną – jakie są ich najważniejsze cechy?
-
Co warto wiedzieć przed wynajmem lokalu? Obowiązki i prawa obu stron umowy
-
Jak skonfigurować pocztę WP?
Najpopularniejsze wpisy
-
Szybko powstające domki
-
Ile kosztuje montaż klimatyzacji? - TOP 3 firmy zajmujące się klimatyzacją w Gdańsku
-
Czy zabieg plastyki powiek na NFZ jest możliwy?
-
Nauka makijażu
-
Przedszkole dla każdego dziecka