Skip to main content

Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z koniecznością prowadzenia odpowiedniej rachunkowości. Nadmiar papierów związanych z różnymi opłatami, sprawia, ze część firm zleca zarządzanie tą gałęzią przedsiębiorstwa zewnętrznym podmiotom, takim jak biura rachunkowe. Aby móc prowadzić taką działalność, biuro rachunkowe musi prowadzić specjalną działalność gospodarczą na podstawie ustawy o rachunkowości. To jakie usługi dla naszej firmy może wykonywać biuro rachunkowe, jest bardzo szerokim obszarem, dlatego nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co można takiemu biurowi rachunkowemu zlecić. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jakie usługi świadczy biuro rachunkowe.

Biuro księgowe Bydgoszcz

Usługi prowadzone przez biura rachunkowe

Najczęściej biura rachunkowe, które działają na polecenie przedsiębiorcy, zajmują się prowadzeniem ksiąg rachunkowych. Czynności związane z taką działalnością, polegają na ewidencjonowaniu każdej z przeprowadzanych operacji gospodarczych, która zachodzi w obrębie działalności prowadzonej przez firmę zlecającą zarządzanie księgami rachunkowymi. Oprócz tego biuro rachunkowe może dla nas zajmować się także inwentaryzowaniem stanu pasywów oraz aktywów. Na życzenie przedsiębiorcy, biuro rachunkowe zajmuje się także przygotowywaniem wyników finansowych, sporządzaniem sprawozdań finansowych oraz przechowywaniem dokumentacji.

Bardzo ważną dziedziną, którą zajmują się biura podatkowe, jest prowadzenie zeznań i deklaracji podatkowych. Każda firma jest bowiem zobowiązana do prowadzenia takich zeznań, jednak na prośbę klienta może się tym zajmować właśnie biuro podatkowe, które również może udzielać rad w tych kwestiach. Nie każdy także wie, że biura rachunkowe oferują obsługę kadrowo-płacową. Dzięki temu, z pomocą odpowiedniego biura, możemy sprawnie zarządzać stawkami wynagrodzeń, urlopami oraz zwolnieniami lekarskimi. Zlecenie tych zadań do biura rachunkowego, może znacznie przyśpieszyć wszelkie procesy związane z zarządzaniem pracownikami w naszym przedsiębiorstwie. Ciekawą opcją jest także prowadzenie rekrutacji za pośrednictwem biura rachunkowego. Na nasze zlecenie, profesjonaliści mogą rektorować dla nas pracowników lokalnych oraz z zagranicy.

Dodatkowo, niektóre biura, takie jak Biuro Rachunkowe B&N, mieszczące się przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 17 w Bydgoszczy prowadzi profesjonalne szkolenia, których oferta dostępna jest na stronie: centrumrachunkowe.bydgoszcz.pl (Tel: 517 459 020). Możliwe tematy szkoleń to: Podstawy rachunkowości, Etyka w biznesie, ABC przedsiębiorczości, Rachunkowość finansowa i wiele innych. 

Wynajem sali konferencyjnej

Ostatnia usługa, o której wspomnimy, jest dość nieoczywista, ponieważ nie każde biuro rachunkowe daje taką możliwość. Okazuje się bowiem, że niektóre biura rachunkowe dają klientowi możliwość wynajęcia profesjonalnej sali konferencyjnej. Wynajmując obiekt, jakim jest sala konferencyjna, możemy mieć pewność, że szkolenie czy spotkanie biznesowe odbędzie się w profesjonalnym tonie, ze wszelkimi niezbędnymi udogodnieniami. Wynajmem profesjonalnej sali konferencyjnej jest bowiem często kluczem do udanego spotkania.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...