Skip to main content

Sposób na stare meble, czyli tapicerowanie sofy lub fotela

Urządzanie domu czy mieszkania może być niesamowicie przyjemnym, choć zarazem dużym wyzwaniem. Wiele zależy od tego, jakie środki finansowe mamy do dyspozycji, by zakupić wymarzone meble oraz dodatki, komponujące się harmonijnie z wystrojem wnętrz. Coraz większą popularnością cieszy się również odnawianie leciwych mebli. Tego rodzaju renowacja pozwala nie tylko zaoszczędzić nieco pieniędzy, ale również sprawia, że pomieszczenia zyskują wyjątkowy charakter. Moda na styl retro trwa, przekonaj się więc, czy renowacja mebli tapicerowanych nie będzie idealnym rozwiązaniem również i dla twojego salonu.

Wymiana tapicerki meblowej we Wrocławiu

Jak uratować zniszczone meble?

Stare meble bardzo często mają wyjątkowy styl, którego brak współczesnym produktom, tworzonym na skalę masową. Niestety, zniszczone siedzisko czy podarta tapicerka obniża ich walory estetyczne powodując, że meble takie trafiają na śmietnik i zastępowane są przez fotele czy kanapy, zakupione w jednym z popularnych salonów. W rzeczywistości jednak dobry tapicer jest w stanie przywrócić im świetność, nadając drugie życie. Dla przykładu As-Tap Tapicer Wrocław już od lat z sukcesami ratuje przed śmietnikiem stare meble, nadając im indywidualny charakter, odpowiadający preferencjom właściciela. Dzięki sporemu wyborowi tkanin obiciowych, możliwe jest stworzenie unikalnej kanapy, fotela czy krzesła, które nie będzie miało wiele wspólnego z meblami, produkowanymi na masową skalę z kiepskiej jakości materiałów.

Tapicer Wrocław - As Tap

Dlaczego warto zainwestować w stare meble?

Jak już zostało wspomniane, styl retro powrócił do łask, ciesząc się coraz większą popularnością. Moda na remontowanie leciwych domów króluje już od dawna. Coraz częściej również podejmuje się działania, związane z przywracaniem świetności starym meblom. Jeśli takich nie posiadamy, istnieje cały szereg możliwości nabycia ich np. na różnego rodzaju portalach aukcyjnych czy w coraz bardziej popularnych outletach i komisach meblowych. Styl z minionych dziesięcioleci cechuje wyjątkowy charakter, który warto wprowadzić do współczesnych aranżacji. Wsparcie profesjonalnego tapicera z pewnością ułatwi to zadanie sprawiając, że stare, zniszczone meble odzyskają dawny blask i będą stanowić swoistą perełkę w nowoczesnym wystroju wnętrz. To również rozwiązanie wyjątkowo ekonomiczne. Nowe meble wymagają sporych inwestycji. Z kolei stare krzesła, fotele czy sofy nabyć można za bezcen, a czasem nawet zupełnie za darmo, jeśli mamy wyjątkowe szczęście. Profesjonalna renowacja mebli tapicerowanych może nadać salonowi czy sypialni nowego wyglądu, przy jednoczesnych oszczędnościach w domowym budżecie.

Gdzie kupić używane meble?

Jak już zostało wspomniane, coraz większym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju komisy meblowe czy outlety, w których zakupić można stare meble tapicerowane, wymagające odnowienia. Często są one sprowadzane z krajów skandynawskich czy z Anglii. Odpowiednia renowacja sprawia, że nabiorą one wyjątkowego uroku i stylu, które brakuje współcześnie wytwarzanym produktom. Cierpliwość i skuteczność działań w tym zakresie może spowodować, że do naszego domu trafi za grosze mebel wyjątkowej marki, a jego odnowienie pozwoli cieszyć się nim jeszcze przez wiele kolejnych lat.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...