Skip to main content

Gdzie zatrzymać się będąc w Nowym Sączu?

Nowy Sącz jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w Małopolsce. Położenie w malowniczej okolicy - nad Dunajcem, u stóp Beskidu Sądeckiego i Wyspowego - powoduje, że każdego roku jest on odwiedzane przez tysiące turystów. Przyciągają ich też liczne zabytki i wspaniałe ekspozycje muzealne. Jest to również znakomity punkt wypadowy dla osób, które chcą zwiedzić położone w pobliżu urokliwe miejscowości lub ruszyć na górskie szlaki.

Pokoje gościnne Nowy Sącz

Co warto zobaczyć podczas pobytu w Nowym Sączu?

Pobyt w tym pięknym mieście warto rozpocząć od wizyty w zamku, górującym nad zabudową centrum. Warownia, wzniesiona przez Kazimierza Wielkiego, nie zachowała się do naszych czasów w całości, można jednak obejrzeć jej pozostałości, zanurzone w zieleni miejskiego parku. Miłośnicy historii znajdą tu zresztą wiele innych atrakcji: od skansenu i rekonstrukcji dawnego galicyjskiego miasteczka, które stanowią dla wielu osób najważniejszy cel wizyty w Nowym Sączu, przez unikatowe ekspozycje Muzeum Sądeckiego, na wspaniałych kamienicach i budowlach w centrum miasta kończąc. Co ciekawe, w jednym z obiektów tego typu można też przenocować. Umożliwiają to Pokoje Gościnne Zygmuntowska, zlokalizowane w dawnym Domu Robotniczym.

Co trzeba wiedzieć o historii Domu Robotniczego w Nowym Sączu?

W końcu XIX wieku do Nowego Sącza dotarła kolej, a na terenach, zlokalizowanych w okolicach tutejszego dworca, zaczęli licznie osiedlać się jej pracownicy. W ten sposób powstała cała dzielnica, zamieszkiwana głównie przez nich. To właśnie ze składek kolejarzy wzniesiony został Dom Robotniczy, który przez wiele lat pełnił rolę zarówno domu kultury, jak i siedziby wielu ważnych instytucji. Ma on również bogatą przeszłość polityczną: na konspiracyjne spotkania przyjeżdżał tu przed I Wojną Światową m.in. Józef Piłsudski. Obecnie Dom Robotniczy można nie tylko obejrzeć, lecz również w nim przenocować, a oferowane przez https://www.zygmuntowska.pl/oferta/pokoje-do-wynajecia usługi cieszą się uznaniem turystów z całego świata.

hostel Nowy Sącz

Jakie zalety mają noclegi w Domu Robotniczym w Nowym Sączu?

Powody, dla których noclegi w hostelu przy ul. Zygmuntowskiej w dawnym Domu Robotniczym są tak często wybierane przez osoby, odwiedzające Nowy Sącz, nie dotyczą oczywiście wyłącznie historii. Ważnym atutem tego miejsca jest też jego lokalizacja - obiekt położony jest w sąsiedztwie dworca kolejowego oraz autobusowego. Stosunkowo łatwo można też dotrzeć stąd do największych atrakcji miasta. Nie bez znaczenia jest też cennik pokoi, który można uznać za niezwykle przyjazny dla gości. Właściciele dołożyli też wszelkich starań, by nocleg w Domu Robotniczym był w pełni komfortowy: w wyposażeniu pokoi znajdziemy wiele udogodnień, a personel obiektu służy gościom swoją pomocą w trakcie ich całego pobytu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...