Skip to main content

Masaż twarzy Kobido, czyli japońska "droga do piękna"

Zmarszczki i mało jędrna skóra potrafią popsuć nie tylko wygląd, ale i nastrój. Jeśli marzysz o gładkiej twarzy i naturalnym wyglądzie, idealnym rozwiązaniem będzie masaż Kobido. Kto powinien skorzystać z jego możliwości, jak wygląda zabieg i czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i odpowiadamy na nurtujące pytania.

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to rytuał, wywodzący się z tradycji chińskiej, choć współcześnie jest z powodzeniem wykorzystywany w Japonii jako jedna z najbardziej zaawansowanych technik masażu. Jak podaje strona "Masaż Kobido - Liftingujący masaż twarzy Gdańsk" polega on na dotarciu do głębszych warstw skóry oraz mięśni, wpływając przy tym na różne obszary oddziaływania organizmu. Masaż Kobido prowadzi do relaksacji, usuwając codzienne napięcia i stres, który odbija się nie tylko na naszym zdrowiu, ale również i wyglądzie. Dodatkowa stymulacja pozwala uzyskać efekt naturalnego liftingu, przyczyniając się również do wygładzenia zmarszczek.

Jak działa masaż Kobido?

Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją ze specjalistą, który oceni stan skóry i dobierze do niego liczbę koniecznych spotkań. Wykwalifikowana osoba, która przeprowadza zabieg, z pewnością zastosuje techniki, odpowiadające aktualnym potrzebom. Połączenie drżenia, ucisków czy wibracji oraz delikatnych muśnięć ze zdecydowanymi ruchami sprawi, że napięcie zostanie zredukowane, a toksyny uwolnione z układu chłonnego. Wszystko to z kolei prowadzi do zwiększenia przepływu energii, czego skutkiem będzie jędrna skóra o naturalnym blasku i doskonałym wyglądzie.

Masaż Kobido – wskazania do zabiegu

Lista wskazań do tego typu zabiegu jest długa. Znajdują się na niej problemy, takie jak bruksizm, migrena i napięcie mięśniowe, ale również i zmarszczki, obrzęki, codzienny stres i brak czasu. Masażowi można także poddać się profilaktycznie, zanim organizm zacznie dawać znać o nadchodzących kłopotach.

Przebieg masażu Kobido

Masaż Kobido sprowadza się do oddziaływania na tkanki głębokie. Prowadzi on do spłycenia zmarszczek mimicznych oraz zredukowania napięcia mięśni, będącego skutkiem chronicznego stresu. Pierwszym etapem jest natomiast oczyszczenie twarzy, po którym następuje masowanie na sucho, bez użycia olejków. Ten etap kończy się drenażem limfatycznym, dzięki któremu skóra jest chroniona przed opuchlizną i obrzękami. Część liftingująca z kolei polega na rozgrzaniu skóry np. przez jej podszczypywanie. Cały proces wieńczy akupresura, determinująca właściwą pracę wybranej partii mięśni.

Jakie są zalety masażu Kobido?

Masaż twarzy Kobido jest zabiegiem bezinwazyjnym, co stanowi jego wielką zaletę. Wpływa on na wygląd skóry, nadając jej naturalnego blasku i eliminując napięcie. To z kolei prowadzi do wygładzenia zmarszczek mimicznych, aktywując przy okazji metabolizm, wpływający na odmłodzenie skóry.

Masaż Kobido – przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, technika ta, podobnie jak każdy inny zabieg, posiada pewne przeciwwskazania. Należą do nich przede wszystkich stany zapalne skóry oraz występujące na niej rany i otarcia. Z zabiegu nie mogą skorzystać również osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz z podwyższoną temperaturą, świadczącą o stanie zapalnym, rozwijającym się w organizmie. Pełną listę przeciwskazań do przeprowadzenia masażu Kobido, znajdziesz na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Masa%C5%BC na której przedstawiono historię masażu, jak również ich podział, względem przyjętych technik. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 7 dni temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...
Wojciech 1 miesięcy temu Czy koncentratory tlenu są bezpieczne?
Chyba każde urządzenie stosowane niezgodnie z jego przeznaczeniem może być ...
Myślę, że warto korzystać ze stacji kontroli pojazdów nawet dla ...
Trzeba zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację po zabiegu, zwłaszcza w ...