Skip to main content

Poradnik dla sprzedającego - jak przygotować interesującą ofertę samochodu?

Obecnie rynek wymaga od osób chcących sprzedać samochód dużej kreatywności oraz umiejętności zainteresowania kupca. Jeżeli nie potrafimy przygotować interesującej oferty sprzedaży samochodu, to proces ten może trwać przez bardzo długi czas. A więc co trzeba zrobić, aby przygotować ofertę atrakcyjną dla potencjalnych kupców?

Sprzedaż samochodu w skupie aut używanych

Jednym z prostych sposobów na szybkie pozbycie się samochodu jest oddanie pojazdu do firmy zajmującej się skupem aut używanych. Przykładową firmą, która zajmuje się takim procesem jest skup aut w Gdańsku AUTO-BART, dzięki której w łatwy i szybki sposób możecie pozbyć się swojego samochodu, a zapłatę otrzymacie w gotówce. Jest to dużo szybsze od wystawiana na własną rękę samochodu na serwisach internetowych. Wiele osób decyduje się jednak na wystawienie ogłoszenia. O czym należy wtedy pamiętać?

Zakłamane oferty samochodów

Dzisiejszy rynek sprzedaży aut jest pełen zakłamanych ofert. Sprzedawcy często świadomie ukrywają wady samochodu, a nawet cofają liczniki. W obliczu takiej sytuacji na rynku wystawianie w pełni uczciwej oferty może nie być atrakcyjne. Kłamstwa zamieszczone w ofercie mogą oczywiście zostać szybko wychwycone podczas oględzin pojazdu. Dlatego właśnie nie warto podejmować się prób oszustwa, ponieważ mogą nas spotkać później przykre konsekwencje.

Jak przygotować interesującą ofertę samochodu?

Najważniejsze jest, aby zadbać o to, by oferta był autentyczna, nie pachniała sztucznością. Należy podkreślić zalety pojazdu, przy uważaniu, aby nie zastosować zbyt dużej ilości przymiotników. Dobrze przygotowana oferta z pewnością zachęci klientów. Warto jest zadbać o atrakcyjny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny samochodu na zamieszczonych zdjęciach. To zwiększa znacząco szanse na pozyskanie klientów. Jak zadbać o wygląd samochodu?

Jak zadbać o wygląd samochodu?

Na początku dokładnie umyj nadwozie i zadbaj o lakier przez dokładne wypolerowanie. Później skup się na usunięciu ognisk i śladów korozji. W tym celu przydatne są odrdzewiacze. Jeżeli reflektory pojazdu są w złym stanie, to spróbuj nadać im dawnego blasku przez czyszczenie i polerkę. Warto też napastować opony i dokładnie wymyć felgi. Na sam koniec za pomocą środków chemicznych wymyj szyby i odbądź krótką przejażdżkę, aby usunąć powstałą korozję na tarczach hamulcowych.

Jak zadbać o wnętrze samochodu?

Przechodząc do czyszczenia wnętrza, wyrzuć na początku wszystkie śmieci i zbędne rzeczy. Wypierz dywaniki i odkurz całe wnętrze. Zwróć uwagę na zniszczone elementy, a w razie konieczności wymień je na nowe. Pamiętaj o odświeżeniu plastików oraz kierownicy za pomocą dedykowanych do tego celu środków. Jeżeli na desce rozdzielczej wyświetlają się kontrolki awaryjne, postaraj się to usunąć. Warto też użyć jakiegoś odświeżaczy powietrza, by nadać przyjemnego zapachu.

Co sprawdzić pod maską samochodu?

Pod maską zadbaj, aby silnik był czysty jednak nie świeżo umyty. Jeżeli są jakieś wycieki, to postaraj się je usunąć i wymień wszystkie filtry. Zadaj o stan wydechu i o zawieszki informujące o zmianie oleju, aby wskazywały odpowiednie wartości do przebiegu pojazdu.

Zrób dobre zdjęcie samochodu

Klienci kupują oczami, więc, aby ich zachęcić, potrzebne są dobre zdjęcia pojazdu. Zdjęcie powinno być wykonane dobrej jakości aparatem. Tło musi być równe, samochód był dobrze widoczny. Warto sprawdzić inne ogłoszenia w Internecie, aby zobaczyć, jak prawidłowo ustawić pojazd do zdjęcia. Nie należy dokonywać agresywnego retuszy zdjęć, aby wszystko wyglądało naturalnie.

Sprzedaż samochodu

Podsumowując, nie warto oszukiwać klientów w ogłoszeniu. Należy pamiętać, że wszelkie oszustwa nie są zgodne z prawem. Przygotowanie ciekawej oferty to klucz do sukcesu. Trzeba również dobrze przygotować samochód, aby wyglądał na zadbany i estetyczny. Jeżeli spełnimy wszystkie te zalecenia, to sprzedaż nie powinna być kłopotliwa i dostaniemy dobrą cenę. 

Chciałbyś sprzedać używany samochód? Jeśli jesteś zainteresowany, zadzwoń do nas, na numer podany na stronie kontaktowej - https://skupaut-gotowka.pl/kontakt.html, a na podany przez Ciebie adres bezzwłocznie przyjedziemy i wycenimy oferowany samochód.  

Skup aut Auto-Bart

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...