Skip to main content

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mogą spełniać w domu wiele praktycznych funkcji, które często są zależne jednak od możliwości montażowych. Właśnie z tego powodu, jeżeli mamy zamiar instalować rolety zewnętrze, powinniśmy uwzględnić ich montaż już na etapie projektowania. Ich montaż może również zostać zaplanowany na etapie termoizolacji budynku, który już został wcześniej zbudowany. Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru i montażu rolet zewnętrznych?

Żaluzje Bochnia

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet zewnętrznych?

Gdy zastanawiamy się nad wyborem rolet, powinnyśmy szczególne zwrócić uwagę na takie czynniki jak:

  • Czy rolety dobrze chronić będą prywatność domowników?
  • Czy rolety dobrze izolują termicznie w niekorzystnych warunkach atmosferycznych? Rolety mogą bowiem pełnić zabezpieczenie przed zimnem w zimie oraz chronią przed nadmiernym nagrzewaniem w trakcie lata.
  • Czy rolety, które wybieramy posiadają dobre właściwości izolacji akustycznej?
  • Czy rolety posiadają systemy mogące chronić nasz dom przed włamaniem?
  • Czy rolety pochodzą od sprawdzonej firmy? Polecaną firmą jest Op Invest - Okna Drzwi Rolety Bramy przy ul. Brzeskiej 47A, w Bochni, której ofertę można znaleźć na stronie oknabochnia.pl lub pod numerem tel: 723 600 100. 
  • Czy posiadają specjalną moskitierę chroniąca budynek przed wlatywaniem owadów?

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne w systemie podtynkowym - przeznaczone są do instalacji w nowo powstałych budynkach. Ten system rolet najlepiej jest zaplanować już na etapie projektowania budynku. Zapewniają one doskonałą izolację termiczną i nie ingerują w konstrukcję okien. Czoło skrzynki rolety jest również podkładem pod materiał wykończeniowy, dzięki czemu skrzynki mogą być niezauważalnymi elementami elewacji. Dodatkową zaletą tego typu rolet jest możliwość instalacji niezależnie pracującej moskitiery. 

Aby dobrać odpowiedni rodzaj rolet warto zdecydować się na pomoc specjalistów z wcześniej wspomnianej firmy. Dodatkowo rolety Bochnia oferują jeszcze szerszą gamę rolet, w tym: rolety elewacyjne rolety screen i wiele innych. Spora liczba modeli rolet dostępnych w sklepie pozwala dopasować je do niemal każdego rodzaju budynku.

Rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym - stosowane są głównie z myślą o budynkach już istniejących. Ich instalacja nie wymaga ingerencji w obecny stan budynku, dzięki temu, że nie wymagają specjalnych przygotowań do zamontowania. Nie są one zintegrowane z oknem i można je montować do stolarki okiennej lub do nadproża we wnęce. Dobrze też się sprawdza montowanie ich bezpośrednio na ścianie. Dobrze izolują akustycznie i chronią budynek przed owadami, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do światła i powietrza.

Rolety zewnętrzne w systemie nadstawnym - to praktyczne rozwiązanie, które może być stosowane w budynkach nowo zbudowanych oraz starych po odpowiedniej modernizacji. Te systemy rolet posiadają skrzynkę osadzoną bezpośrednio na ramie okiennej przy wykorzystaniu odpowiedniego profilu. Są one kompatybilne z większością okien dostępnych na rynku. Systemy te mogą być wyposażone w moskitierę niezależnie pracującą od reszty rolety. Na podobnej zasadzie działają rolowane bramy garażowe, które zobaczyć można na stronie: https://oknabochnia.pl/bramy-garazowe/, gdzie przedstawiono ich zastosowanie. Skierowane są one głównie do osób posiadających bardzo małe garaże. 

Rolety antywłamaniowe - to produkty skierowane do osób, dla których najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa. Charakteryzują się one estetyka, łatwością w montażu oraz funkcjonalnością. Ten rodzaj rolet wyposażony jest w specjalne wzmocnienia na prowadnicach, których zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa i wytrzymałości przy próbie włamania. Mocna konstrukcja tych rolet chroni przed uderzeniami. Posiadają też specjalne mechanizmy zapadkowe uniemożliwiające ich podniesienie gdy są zamknięte. Wykonane są z aluminium wiec, są zarazem lekkie i odporne na szkodliwe czynniki atmosferyczne. 

 Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...