Skip to main content

Kominki portalowe

Posiadanie kominka jest marzeniem dużej ilości osób. W domach nowoczesnych jest to zwykle kominek narożny, gdyż na jego większą odsłonę mało kto ma miejsce. Jego wygląd, funkcjonalność i ciepło, które daje pozwalają poczuć się we własnym domu jak we dworze z kominkiem, który kiedyś stanowił serce każdego pomieszczenia.

Kominek potralowy 

Jeżeli posiadamy odpowiednią przestrzeń i wahamy się, czy warto kupić kominek portalowy odpowiedzmy sobie na pytanie, czy mamy na to budżet i czy chcemy posiadać w domu coś tak wyjątkowego, jak ogromne palenisko z miejscem na dużą ilość pięknie jarzącego się drewna? Jeśli tak to wystraczy wpisać w wyszukiwarkę: kominki Wrocław lub od razu wziąć do ręki telefon i skontaktować się z firmą Kominki Lexus - Andrzej Słoninka, ul. Jelenia 56, 54-242 Wrocław, tel.: 607 671 150. Pamiętajmy, że kdcydując się na kominek portalowy kupujemy sobie namiastkę luksusu i dajemy możliwość otrzymania chwil wyjątkowych - zarówno z rodziną, jak i w przyjemnej samotności. Nasze długie, zimowe wieczory nabiorą zupełnie nowego charakteru, a mroźne zimowe noce i dnie przestaną być nam straszne. 

Cena kominka

Kominki portalowe to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych, ale jest to cena jak najbardziej warta takiego kominka. Ceny kominków portalowych są tak wysokie nie tylko ze względu na ich wielkość, le również na materiał wykonania i fakt, że są po prostu otwarte. Budowa komina musi być zgodna z wszelki zasadami, aby cug był odpowiedni i dym ze spalania drewna nie dostawał się do wnętrza domu. Dobrze wybudowany, zaizolowany kominek w połączeniu z wylotem dymu dobrej jakości może stanowić cudowne serce domu.  Kominek portalowy może też zostać połączony z istniejącym systemem instalacji grzewczej, jak i stanowić osobny, dodatkowy obieg ciepła.

Ciepło w całym domu

Często właściciele kominków decydują się na rozprowadzanie ciepła z takiego kominka poprzez rozprowadzenie po domu - zaraz przy suficie - rur w otulinie aluminiowej, które doskonale radzą sobie z odpowiednim przewodzeniem ciepła. Przy cudowaniu kominka z taką instalacją inwestorzy decydują się zwykle na sufity podwieszane, dzięki czemu w prosty sposób mogą ukryć wszelkie rury przewodzące ciepło. Jeżeli jednak wnętrze ma być typowo industrialne, czy też loftowe, to takie rury będą stanowić część wystroju i podwieszane sufity wcale nie będą potrzebne. Osoba, która buduje dom i marzy o ogromnym kominku musi to omówić z projektantem, który będzie odpowiedzialny za rozmieszczenie komina i wszelkich pomieszczeń wokół niego tak, aby kominek nie tylko było możliwy do zbudowania, ale żeby dawał on jak najwięcej korzyści. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paulina · 1 miesięcy temu
    Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o których tutaj piszecie, wyglądają bardzo ładnie. Chyba przygotuję sobie zestawienie, jaki typ kominka najlepiej wybrać, a ten na pewno będzie na wysokim miejscu 😄

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...