Skip to main content

Jak zostać kierowcą taxi w 2021 roku?

Chciałbyś pracować w przyszłości w charakterze taksówkarza, ale nie wiesz od czego zacząć. A więc dowiedz się co jest potrzebne aby ten zawód wykonywać. 

Wymagania.

Aby wykonywać usługi polegające na wożeniu innych osób pojazdem takim jak taksówka musisz mieć ukończone 21 lat oraz oczywiście posiadać ważne prawo jazdy kategorii B. Musisz także przejść odpowiednie badania lekarskie, jak również badanie psychotechniczne. Niezbędne jest również wystawione przez sąd zaświadczenie o niekaralności. Gdy już pozytywnie przejdziesz badania opisane powyżej i otrzymasz zaświadczenie o niekaralności możesz ubiegać się u uzyskanie licencji taksówkarza.  Aby takową otrzymać niezbędnym jest zaliczenie szkolenia z transportu drogowego. Na egzaminie kończącym szkolenie będziesz pytany o topografię miasta w którym chcesz pracować jako taksówkarz, a także będzie sprawdzana Twoja znajomość przepisów prawnych dotyczących zawodu takiego jak kierowca taxi.

Po pozytywnym zdaniu egzaminu kończącego szkolenie możesz zaczynać pracować jako kierowca taksówki. W mniejszych miastach taksówkarze z reguły zakładają jednoosobową działalność gospodarczą i świadczą usługi. W większych miastach też można tak zrobić, ale zdecydowanie lepiej jest podjąć współpracę z korporacją. Współpraca ta również polega na tym, że będziesz musiał założyć działalność gospodarczą, ale istnieje także taka możliwość abyś w korporacji taksówkarskiej pracował na zasadzie umowy o pracę.   Dobrym rozwiązaniem ułatwiającym zostanie taksówkarzem jest współpraca z firmą OnlyGo, która swoją siedzibę ma na ul. Sołtysowskiej 1 w Krakowie (tel: 797415722). Szczegółowe informacje można zdobyć odwiedzając stronę internetową firmy onlygo.pl lub pod wskazanym numerem telefonu.

Współpraca z korporacją - na czym właściwie polega?

Jak już wspomniałem wcześniej są różne formy tej współpracy czyli działalność gospodarcza lub umowa o pracę. Jeśli tą kwestię masz już za sobą kolejny warunek jest taki, że musisz posiadać zadbany i sprawny samochód. Bardzo ważne w wykonywaniu zawodu taksówkarza są także Twoje cechy charakteru.Twoja kultura osobista musi być na wysokim poziomie, dobrze jest także abyś znał przynajmniej jeden język obcy, najlepiej angielski.

Jaki powinien być taksówkarz?

Będąc już taksówkarzem musisz charakteryzować się wspomnianą już wysoką kultura osobistą, a polega ona na tym że należy do każdego klienta podchodzić życzliwie i z dużą dozą cierpliwości. Kolejną ważną cechą jest opanowanie i komunikatywność. Podczas dłuższego przejazdu klienci chcą czasem porozmawiać czy dowiedzieć się czegoś więcej o mieście do którego przyjechali. Ważne jest także abyś odznaczał się wytrzymałością fizyczną, jazda taksówką to często praca w późnych godzinach wieczornych czy nawet nocą. Długa jazda samochodem nie może Cię męczyć. Praca w weekendy i święta to także cecha zawodu taksówkarza. Wielu z nich podejmuje pracę właśnie w nocy i weekendy oraz święta, gdyż wtedy jest szansa na największy zarobek.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...