Skip to main content

Czy zabieg plastyki powiek na NFZ jest możliwy?

Plastyka powiek to zabieg wykonywany z dwóch powodów: estetycznych oraz zdrowotnych. Pierwszy z nich ma miejsce, gdy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu skóry w okolicach swoich oczu, z kolei w drugim przypadku rozciągnięta skóra powiek nachodzi na źrenice, znacznie ograniczając widzenie i powodując istotne problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków. Czy są to sytuacje, które umożliwiają wykonanie bezpłatnego zabiegu plastyki powiek? Czy istnieje termin taki jak blefaroplastyka na NFZ? Odpowiadamy.

Czy zabieg plastyki powiek boli?

Czym dokładnie jest zabieg plastyki powiek?

Plastyka powiek to wyjątkowo popularny zabieg, który umożliwia odmłodzenie twarzy oraz znaczne napięcie skóry w okolicy powiek. Najczęściej wykonywany jest on z uwagi na względy estetyczne, bowiem z wiekiem skóra powiek rozciąga się, co zaczyna wyglądać źle i bardzo postarza. Istnieją również przypadki, w których dochodzi do przesłonięcia źrenicy przez rozciągnięte powieki, co znacznie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. W obu przypadkach rozwiązaniem jest właśnie plastyka powiek. Ale jak wygląda cała procedura? Czy zabieg blefaroplastyki boli?

Czy blefaroplastyka boli?

Korekta powiek to zabieg, który nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, bowiem wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura polega na wykonaniu kilku niewielkich nacięć w naturalnym załamaniu powieki, a następnie usunięciu nadmiaru luźnej skóry oraz tkanki tłuszczowej. Jest to zatem bardzo szybki i mało skomplikowany zabieg.

Więcej na temat zabiegu może przeczytać na stronie Blefaroplastyka Gdańsk - Klinika plastyki i korekty powiek, gdzie znajdziemy dokładne opisy tego zabiegu. Warto również dodać, że w niektórych przypadkach blefaroplastykę przeprowadza się za pomocą lasera, wszystko zależy do zaawansowania problemu i decyzji lekarza prowadzącego. A czy istnieje możliwość przeprowadzenia blefaroplastyki na NFZ?

Plastyka powiek Gdańsk - Klinika Derm-Estetyka

Ile kosztuje plastyka powiek wykonywana prywatnie?

Cena ta różni się z uwagi na miejsce jej przeprowadzania, doświadczenia lekarza oraz prestiżu placówki, jednak koszty w cennikach zaczynają się już od 4 tysięcy złotych. Istnieje również możliwość wykonania blefaroplastyki na NFZ, trzeba jednak spełnić konkretne wymagania, a lista oczekujących jest dość długa.  

Jak wykonać zabieg blefaroplastyki na NFZ?

Blefaroplastykna na NFZ jest możliwa w określonych sytuacjach. Najważniejsze jest wystąpienie medycznych przesłanek do wykonania zabiegu, czyli sytuacji, w której opadająca powieka ogranicza widzenia lub jest powodem częstych zapaleń spojówki oraz rogówki. Co więcej, do wykonania blefaroplastyki na NFZ potrzebne jest odpowiednie skierowanie od specjalisty bądź lekarza POZ. Tylko w takich przypadkach mamy szansę na darmowy zabieg. W przeciwnym razie jedyna opcja to blefaroplastyka w prywatnej placówce.

Warto również dodać, że blefaropastyka na NFZ ma na celu poprawę jakości życia pacjenta,więc nie możemy oczekiwać od niej względów estetycznych. Co za tym idzie lekarz prowadzący zabieg nie skupia się tak bardzo na ukryciu blizn, jak to ma miejsce w prywatnych placówkach.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 28 dni temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 2 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...