Czy zabieg plastyki powiek na NFZ jest możliwy?
Plastyka powiek to zabieg wykonywany z dwóch powodów: estetycznych oraz zdrowotnych. Pierwszy z nich ma miejsce, gdy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu skóry w okolicach swoich oczu, z kolei w drugim przypadku rozciągnięta skóra powiek nachodzi na źrenice, znacznie ograniczając widzenie i powodując istotne problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków. Czy są to sytuacje, które umożliwiają wykonanie bezpłatnego zabiegu plastyki powiek? Czy istnieje termin taki jak blefaroplastyka na NFZ? Odpowiadamy.
Czym dokładnie jest zabieg plastyki powiek?
Plastyka powiek to wyjątkowo popularny zabieg, który umożliwia odmłodzenie twarzy oraz znaczne napięcie skóry w okolicy powiek. Najczęściej wykonywany jest on z uwagi na względy estetyczne, bowiem z wiekiem skóra powiek rozciąga się, co zaczyna wyglądać źle i bardzo postarza. Istnieją również przypadki, w których dochodzi do przesłonięcia źrenicy przez rozciągnięte powieki, co znacznie utrudnia wykonywanie codziennych czynności. W obu przypadkach rozwiązaniem jest właśnie plastyka powiek. Ale jak wygląda cała procedura? Czy zabieg blefaroplastyki boli?
Czy blefaroplastyka boli?
Korekta powiek to zabieg, który nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, bowiem wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura polega na wykonaniu kilku niewielkich nacięć w naturalnym załamaniu powieki, a następnie usunięciu nadmiaru luźnej skóry oraz tkanki tłuszczowej. Jest to zatem bardzo szybki i mało skomplikowany zabieg.
Więcej na temat zabiegu może przeczytać na stronie Blefaroplastyka Gdańsk - Klinika plastyki i korekty powiek, gdzie znajdziemy dokładne opisy tego zabiegu. Warto również dodać, że w niektórych przypadkach blefaroplastykę przeprowadza się za pomocą lasera, wszystko zależy do zaawansowania problemu i decyzji lekarza prowadzącego. A czy istnieje możliwość przeprowadzenia blefaroplastyki na NFZ?
Ile kosztuje plastyka powiek wykonywana prywatnie?
Cena ta różni się z uwagi na miejsce jej przeprowadzania, doświadczenia lekarza oraz prestiżu placówki, jednak koszty w cennikach zaczynają się już od 4 tysięcy złotych. Istnieje również możliwość wykonania blefaroplastyki na NFZ, trzeba jednak spełnić konkretne wymagania, a lista oczekujących jest dość długa.
Jak wykonać zabieg blefaroplastyki na NFZ?
Blefaroplastykna na NFZ jest możliwa w określonych sytuacjach. Najważniejsze jest wystąpienie medycznych przesłanek do wykonania zabiegu, czyli sytuacji, w której opadająca powieka ogranicza widzenia lub jest powodem częstych zapaleń spojówki oraz rogówki. Co więcej, do wykonania blefaroplastyki na NFZ potrzebne jest odpowiednie skierowanie od specjalisty bądź lekarza POZ. Tylko w takich przypadkach mamy szansę na darmowy zabieg. W przeciwnym razie jedyna opcja to blefaroplastyka w prywatnej placówce.
Warto również dodać, że blefaropastyka na NFZ ma na celu poprawę jakości życia pacjenta,więc nie możemy oczekiwać od niej względów estetycznych. Co za tym idzie lekarz prowadzący zabieg nie skupia się tak bardzo na ukryciu blizn, jak to ma miejsce w prywatnych placówkach.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.
Najnowsze wpisy
-
Czyszczenie dywanów - czy warto zatrudnić do tego firmę?
-
Jak przygotować auto do sprzedaży?
-
Na czym polega profesjonalne sprzątanie biur?
-
Ile kosztuje najtańszy znicz w 2024 roku?
-
Jak zorganizować transport pianina?
Najpopularniejsze wpisy
-
Szybko powstające domki
-
Ile kosztuje montaż klimatyzacji? - TOP 3 firmy zajmujące się klimatyzacją w Gdańsku
-
Nauka makijażu
-
Czy zabieg plastyki powiek na NFZ jest możliwy?
-
Przedszkole dla każdego dziecka