Skip to main content

Jak zamaskować siatkę ogrodzeniową koło domu?

Każdy właściciel ogrodu musi zadać sobie pytanie, w jaki sposób powinien odgrodzić się od wzroku ciekawskich przechodniów i sąsiadów. Do wyboru jest kilka ciekawych opcji, które nam to umożliwią.

maskowanie siatki ogrodzeniowej

Jak tanio i skutecznie zasłonić płot?

Jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań jest zastosowanie zieleni. Stosowane są do tego tylko niektóre gatunki roślin, takie jak tuje czy zimozielone bluszcze. Rozwiązanie takie jest niezwykle estetyczne i ma wysokie walory ekologiczne, wymaga jednak dużej ilości czynności pielęgnacyjnych oraz czasu - rośliny muszą osiągnąć odpowiedni wiek i formę.

Ciekawym pomysłem może być również siatka maskująca ogrodzenie. Osłony tego typu występują w wielu wariantach i wykonane są z wytrzymałego materiału. Same siatki można w dowolny sposób docinać i kształtować, co sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo elastyczne. Ma również jeszcze jedną zaletę - ich zastosowanie przynosi natychmiastowe rezultaty.

Nowoczesne siatki cieniujące zasłaniające ogrodzenie

Siatki cieniujące są kolejnym sposobem na szybkie i proste zasłonienie ogrodzenia. Są stosunkowo tanie i proste w montażu, a ich odporność na czynniki atmosferyczne jest wyjątkowo wysoka. Również ta metoda da nam niezwykle szybkie efekty.
Inną opcją może być użycie sztucznego żywopłotu. Jest to imitacja naturalnej roślinności, wykonana z dobrej jakości folii PCV. Można w ten sposób uzyskać efekt, imitujący różnorakie gatunki roślin: od typowego bukszpanu po paprocie. Uzyskujemy w ten sposób ciekawy wygląd, przy jednoczesnym ograniczeniu czasu, potrzebnego do wykonywania czynności pielęgnacyjnych. Możliwe jest również użycie sztucznego żywopłotu w innych celach, na przykład do maskowania nieestetycznych murków.

Samodzielny montaż siatki cieniującej w ogrodzie

Siatka cieniująca dostępna jest w wielu rozmiarach, ponadto wiele z modeli zostało wyposażonych w specjalne oczka, mające za zadanie ułatwienie prac montażowych. Ułatwia to wykorzystanie tego materiału nie tylko do maskowania płotów, ale również nieestetycznych miejsc w naszym ogrodzie - na przykład kubłów lub brzydkich ścian. Pracę powinniśmy rozpocząć od dokładnego zwymiarowania, co pozwala na określenie zapotrzebowania na ten materiał. Sam montaż polega na użyciu paska zaciskowego, mocującego siatkę do ogrodzenia. Jak widać prace w tym zakresie są niezwykle proste i każdy może wykonać je we własnym zakresie.

Ciekawe pomysły na odgrodzenie się od sąsiadów

Innym, interesującym pomysłem na odgrodzenie się od sąsiadów, jest użycie płotu lamelowego, wykonanego z drewna. Jest to rozwiązanie niezwykle tanie oraz elastyczne. Umożliwia ono zastosowanie drewna w kolorze naturalnym lub dowolnie pomalowanego. Również montaż płotów tego rodzaju nie stanowi większego problemu, nawet dla osoby bez wcześniejszych doświadczeń w tym zakresie.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...