Skip to main content

Czy warto prowadzić bloga wielotematycznego?

Trudno już sobie wyobrazić Internet w 2023 roku bez blogów. Prowadzić je może każdy – zarówno znani celebryci, jak i zupełnie nieznane osoby. Celem jest zawsze to samo: zainteresowanie odbiorców swoimi treściami. Dla jednych będzie to po prostu doskonała zabawa, dla innych rodzaj prywatnego dziennika z codziennego życia, a jeszcze inni mogą upatrywać się w tym sposobu na przyciągniecie klientów (blogi sprzedażowe). Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z blogowaniem zadaje sobie jednak pytanie — czy skupić się na jednym temacie, czy też może prowadzić bloga wielotematycznego. Co się lepiej sprawdzi? W poniższym tekście przyjrzymy się zaletom, które daje prowadzenie bloga wielotematycznego.

Jak pisać bloga wielotematycznego?

Jak się odnaleźć w świecie online?

 A dokładniej — jak znaleźć niszę dla siebie. Może to być spory problem, zważywszy, że istnieją przecież tysiące, jeśli nie miliony spraw, o których można pisać. Czy zatem zmarnujesz cały swój czas, pieniądze i energię na pisanie na temat, który nikogo nie obchodzi? Co się stanie, jeśli spędzisz rok na blogowaniu, a ruch będzie niewielki lub żaden? Dzięki tak zadanym pytaniom łatwo jest podjąć ryzykowną może decyzję, ale wartą sprawdzenia w praniu. Blog wielotematyczny może stać się sposobem na zainteresowanie większej ilości odbiorców! Przykładem takiego bloga jest strona www.ciekawyartykul.pl, gdzie publikowane są nieograniczone tematycznie treści. Autor sam decyduje, o czym będzie kolejny wpis.

Czym właściwie jest blog wielotematyczny?

Załóżmy, że taki blog będzie tak naprawdę poruszał wszystkie tematy, które znajdują się w Twojej orbicie zainteresowań. Jeżeli interesujesz się zarówno sportem, jak i dobrym kinem, muzyką oraz modą to nie ma problemu! Możesz pisać o wszystkich tych rzeczach, a z pewnością prędzej czy później znajdzie się kilka osób, które zaczną Cię obserwować, a grono czytelników będzie jednocześnie zróżnicowane. Daje to o wiele więcej pola do przyszłych manewrów niż w przypadku prowadzenia bloga monotematycznego. Ponadto stajesz się osobą, która ukazuje się światu jako persona o wielu zainteresowaniach i pasjach. 

Wybór tematów na bloga

Jak założyć takiego bloga?

W przypadku bloga wielotematycznego spróbuj wybrać nazwę domeny, która Ci się podoba. Niech będzie niezbyt długa, za to łatwa do zapamiętania, może nawet kojarząca się nieco z popkulturą. Warto puścić wodze fantazji w tym zakresie, a cały projekt może od samego początku wystartować jak rakieta i okazać się niezwykle popularną witryną internetową. Kto wie? Weź też sobie do serca małą radę — nie wolno się zniechęcać już na samym początku, nawet jeśli wspomniana rakieta zaliczy chwilowy falstart. Trzeba pracować i śmiało patrzeć w przyszłość. Uzyskanie ruchu z bezpłatnych wyników wyszukiwania zajmuje trochę czasu, więc nie ma co panikować...

Pisz o tym, co lubisz i na czym się znasz

Po wybraniu nazwy domeny po prostu zacznij publikować to, na co masz ochotę. Warto się zareklamować w sieci, a przecież już dawno nie było to tak łatwe, jak dzisiaj. Bezpłatna reklama jest powszechnie dostępna, ludzie reklamują się choćby w popularnych mediach społecznościowych. Po pewnym czasie będzie można stwierdzić, które tematy najbardziej podobają się innym, a które nikogo nie interesują. No i wtedy oczywiście trzeba się skupić na tych poczytnych treściach. Taki blog wielotematyczny to okazja na wyrzucenie z siebie tego, co akurat leży na wątrobie, a przy okazji jest wiele mniejsza szansa na to, że zabraknie tematów do pisania.  

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...