Skip to main content

Powiększanie biustu - poznaj dostępne metody

Jędrny biust o odpowiednich rozmiarach to marzenie wielu kobiet. Niestety, bardzo często okazuje się, że rzeczywistość nie jest zgodna z wyobrażeniami. Dodatkowo upływający czas nie sprzyja zachowaniu pożądanego wyglądu i walorów, o których marzymy. Na szczęście tego typu problemom potrafi dziś zaradzić chirurgia estetyczna, oferując szereg zabiegów, umożliwiających np. powiększenie biustu kobietom, które borykają się z problemem zbyt małych lub asymetrycznych piersi.

Dlaczego kobiety decydują się na powiększenie biustu?

Na powiększenie biustu decyduje się coraz więcej kobiet. Z pewnością dzieje się tak dlatego, że zabieg ten przestał być tematem, o którym nie mówi się głośno. Wprost przeciwnie, coraz więcej osób przyznaje się do tego rodzaju ingerencji chirurgicznej w zewnętrzny wygląd. Wiele kobiet podejmuje taką decyzję, by stać się bardziej atrakcyjnymi dla płci przeciwnej. Zazwyczaj jednak kluczową rolę odgrywa własne samopoczucie i samoocena, związana z wyglądem zewnętrznym. Osoby, które zdecydują się na powiększenie biustu, mogą zrobić to poprzez wykorzystanie implantów lub też dzięki bezoperacyjnym metodom powiększania piersi. O każdej z nich przeczytać można w artykule https://derm-estetyka.pl/powiekszanie-biustu.html/, poruszającym temat implantów oraz powiększania piersi własnym tłuszczem.

Czy powiększanie biustu jest dobrym rozwiązaniem?

W społeczeństwie coraz częściej ma miejsce dyskusja, związana z zasadnością podejmowania tego typu decyzji. Wiele osób krytykuje bowiem wprowadzanie zmian w wyglądzie pod presją dążenia do idealnych proporcji ciała zwłaszcza wówczas, gdy ma to na celu wyłącznie zaimponowanie płci przeciwnej. W rzeczywistości jednak z możliwości medycyny estetycznej korzystają również kobiety, które zmagają się np. z problemem asymetrycznych piersi. Tego rodzaju sytuacja powoduje dyskomfort i obniża jakość codziennego funkcjonowania. Odpowiednio dobrane implanty likwidują również inne problemy, o czym posłuchać można w filmiku https://www.youtube.com/watch?v=A8ruh0dDbXs znajdującym się na kanale Gabinetu Medycyny Estetycznej Derm Estetyka w Gdyni. 

Czy istnieją bezoperacyjne metody powiększenia biustu?

Warto pamiętać również, że powiększanie biustu nie zawsze musi wiązać się z poważną ingerencją chirurgiczną. Istnieją bowiem bezoperacyjne metody, które przynoszą podobne skutki, choć są znacznie zdrowsze dla organizmu kobiety. To np. powiększanie biustu z wykorzystaniem tłuszczu, pobieranego z innych partii ciała. Metoda ta, choć skuteczna, posiada pewne ograniczenia. Może być ona zastosowana wyłącznie u kobiet, posiadających nadmiar tkanki tłuszczowej w innych obszarach ciała, jak np. brzuch czy pośladki. Tego rodzaju zabieg pozwala również powiększyć biust wyłącznie o jeden rozmiar. Dzięki temu jednak piersi wyglądają bardzo naturalnie, co docenia wiele kobiet, wybierając tę metodę na zmianę swojego wyglądu.