Skip to main content

Jak zostać wedding plannerem?

Wedding planner to inaczej konsultant ślubny. Jest to zawód, który pojawił się niedawno i polega na wsparciu Pary Młodej podczas organizacji ślubu i wesela. Jako że jest to osoba doskonale znająca się na tego rodzaju przedsięwzięciach współpraca z wedding plannerem może być bardzo ułatwiająca organizację tego ważnego dnia w życiu, co zapewni duży komfort przyszłym nowożeńcom. 

Wedding planner – co zrobić, by nim zostać?

Żeby oficjalnie móc pracować jako wedding planner, należy przede wszystkim założyć firmę oferującą usługi organizowania wesel i ślubów. Należy posiadać również wymienione cechy, takie jak umiejętność organizacji czasu, negocjacji, kreatywność itd. Ponieważ konsultant ślubny zajmuje się organizacją w imieniu Par Młodych. Zatem musi on negocjować ceny, organizować sale weselne, catering, dekoracje, oprawę muzyczną itd. To wszystko powinno mieścić się w budżecie, jaki są w stanie przeznaczyć osoby korzystające z usług wedding plannera. Więcej informacji dotyczących tego zawodu można znaleźć na blogu presellpage.info.pl, gdzie znajdują się ciekawe artykuły o podobnej tematyce.

Jak rozpocząć karierę w zawodzie wedding plannera?

Żeby skutecznie rozpocząć przygotowanie do zawodu wedding plannera, warto udać się na kursy. Mogą być stacjonarne bądź online. Przede wszystkim przygotują one przyszłego konsultanta ślubnego do działań związanych z organizacją uroczystości. Warto również rozejrzeć się za poradnikami i artykułami dostępnymi w Internecie. Na stronie: https://presellpage.info.pl/wedding-planner-przepis-na-bezstresowe-wesele/ znajdziesz ciekawy wpis, który przybliża tajniki zawodu wedding plannera.

Wedding Planner

Kto może zostać wedding plannerem?

Wedding planner to zawód nie dla każdego. Wymagane w tym zawodzie są różne cechy. Do najważniejszych należą łatwość w nawiązywaniu kontaktów, odporność na stres, empatia, dobra organizacja czasu, poczucie estetyki, kreatywność, umiejętność negocjacji, zarządzania i umiejętność delegowania zadań. Z pewnością posiadanie tych cech ułatwi pracę w tym zawodzie.

Wedding planner to trudny, a zarazem coraz bardziej popularny zawód. Można zauważyć, że nie potrzeba specjalnego wykształcenia do tego zawodu. Liczą się bardziej cechy, które powinien posiadać przyszły wedding planner. A takie nie każdy posiada.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...