Skip to main content

Czy klimatyzacja podchodzi pod ulgę termomodernizacyjną?

Klimatyzatory cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto byłoby więc dowiedzieć się, czy i w jakich warunkach klimatyzacja może podchodzić pod tak zwaną ulgę termomodernizacyjną.

Czy klimatyzacja jest droga?

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Zanim w ogóle rozpocznie się dywagacje nad tym, czy klimatyzacja podchodzi pod ulgę termomodernizacyjną, warto dowiedzieć się, czym w ogóle jest sama ulga. Wiedzę o klimatyzatorach można bowiem poszerzyć, chociażby za pośrednictwem witryny https://sevro.pl/klimatyzacja/klimatyzacja-miechow/, na której autor nie tylko przedstawia ofertę montażu klimatyzacji na terenie Miechowa, ale też przekazuje dużo wartościowych informacji.

Jeśli chodzi o ulgę, daje ona po prostu możliwość odliczenia od podatku kosztów związanych z podjętym przedsięwzięciem modernizacyjnym. Pozwala to więc na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Jednym z celów ulgi termomodernizacyjnej jest zachęta do korzystania z nowocześniejszych i przyjaznych dla środowiska naturalnego rozwiązań. 

Kiedy nie może być mowy o odliczeniu klimatyzatora od ulgi?

Decyzja o zakupieniu klimatyzatora wymaga przemyślenia. Istotne są choćby kwestie związane z montażem, o czym więcej można dowiedzieć się, przechodząc na adres https://sevro.pl/klimatyzacja/klimatyzacja-chrzanow/. Jeśli chce się uzyskać ulgę termomodernizacyjną, kluczowa powinna być jednak kwestia dotycząca tego, jakie urządzenia dają szansę na ulgę, a jakie nie. Trzeba mieć na względzie to, że te posiadające wyłącznie funkcję chłodzenia nie dają prawie żadnych szans na nią. 

Klimatyzatory z funkcją grzania a szansa na odliczenie od ulgi

Współczesny rynek ma do zaoferowania wiele klimatyzatorów, które mogą różnić się od siebie funkcjami. O rodzajach klimatyzatorów można zresztą poczytać więcej na stronie https://sevro.pl/klimatyzacja-bochnia/, stworzonej przez firmę zajmującą się montażem i serwisem klimatyzacji na terenie Małopolski. Tak naprawdę, największą szansę na uzyskanie ulgi daje zakup klimatyzatorów z funkcją grzania. Klimatyzatory wyposażone w funkcję grzania mogą bowiem posłużyć do ogrzewania domu jesienią oraz zimą. Pozwalają one zatem na zmniejszenie zapotrzebowania na energię, która pozyskiwana jest z nieodnawialnych źródeł energii.

Czy opłaca się inwestować w klimatyzację?

Indywidualna decyzja o przyznaniu bądź odmowie ulgi

Aby móc skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, trzeba na pewno starać się o zakupienie klimatyzatora z funkcją grzania. Może jednak okazać się, że to nadal będzie za mało. Decyzje o przyznaniu bądź też o odmowie ulgi przyznawane są indywidualnie, w zależności od konkretnego przypadku.

Wydaje się, że najrozsądniej będzie zgłosić się o pomoc do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej. Organ jest bowiem w stanie dokonać interpretacji dotyczącej tego, czy dane przedsięwzięcie spełnia wymogi konieczne do skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej, czy też nie. Trzeba jednak mieć na względzie to, że w podobnych przypadkach mogą zapaść zupełnie odmienne decyzje. Jeżeli interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej okaże się niekorzystna, podmiotowi zainteresowanemu przysługuje możliwość skorzystania ze stosownego odwołania. Odwołać można się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 28 dni temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 2 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...