Skip to main content

Jaki typ moskitiery wybrać?

Moskitiery są idealnym rozwiązaniem, chroniącym mieszkanie przed napływem owadów do środka mieszkania. Szczególnie przydatne są wiosną i latem, kiedy nasze mieszkanie zalewa fala owadów wpływająca na komfort naszego życia. Rynek obfituje w różne rodzaje moskitier, pozwalając dopasować je do naszej wygody czy też budżetu. 

rolety dzień i noc lublin

Rodzaje moskitier

Aby jak najbardziej zwiększyć komfort codziennego użytkowania rolet, warto skupić się na poszczególnych ich rodzajach, a wtedy odpowiednio dobrać pod indywidualne preferencje. Na rynku istnieje kilka rodzajów moskitier, w tym ramowe, plisowane, montowane na rolce, przesuwne czy drzwiowe. Wybór moskitier to niezwykle istotna kwestia, gdyż zwykle kupione raz, służą przez wiele lat.

Moskitiery okienne ramkowe

Moskitiera okienna ramkowa jest podstawowym typem moskitiery i idealnie sprawdzi się na oknach. Nie będzie ona jednak dobrym wyborem w przypadku drzwi. Łatwy montaż, jak i demontaż sprawia, że czyszczenie czy zdejmowanie poza sezonem tego rodzaju moskitiery jest niezwykle proste. Montaż odbywa się za pomocą obrotowych zaczepów. Zamontowana roleta na oknie lub zabudowana rama okienna nie stanowią problemu. Należy wtedy wybrać wariant z uszczelką szczotkową. Taki rodzaj moskitier można zobaczyć na stronie polskierolety.pl, gdzie zdjęcia swoich relazacji publikuje lider w branży - firma Roltex Rolety. 

Moskitiery plisowane

Wspomniana wcześniej firma Roltex - moskitiery Lublin oferuje profesjonalne moskitiery do okien, okien balkonowych i drzwi tarasowych, także moskitiery plisowane. Wykonane są one z plisowanej siatki zamontowanej na konstrukcji z profili aluminiowych. Przekłada się to nie tylko na wytrzymałość, ale także na aspekt estetyczny. Występują w dwóch wersjach — pionowej i bocznej. Moskitiery plisowane pionowe przeznaczone są do montażu na stolarce okiennej. Dzięki układowi sprężyn zainstalowanych w dolnej prowadnicy ich obsługa nie wymaga siły. Sprawdzi się także w przypadku dużych okien. Druga wersja, to moskitiera plisowana boczna. Ten typ będzie dobrym wyborem w przypadku drzwi tarasowych, nawet tych szerokich. Nie utrudnia wychodzenia na taras, gdyż z łatwością można przesuwać ją na boki. Podczas zamykania, siatka składa się w harmonijkę, chowając część prowadnicy. Tym samym, nie zajmuje dużo miejsca. 

Moskitiery montowane w rolecie

Siatka moskitiery montowanej w rolecie zwija się do skrzynki roletowej. Użytkownik ma pełną kontrolę nad moskitierą, gdyż obsługa jej odbywa się niezależnie od rolety. Planując montaż rolet zewnętrznych, warto pomyśleć o doposażeniu ich w moskitiery. Trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie, gdyż wymaga to wyposażenia rolet już na etapie produkcji. 

Moskitiery przesuwne

Ten rodzaj moskitiery skierowany jest przede wszystkim do drzwi tarasowych, a szczególnie tych dużych. Dużą zaletą jest możliwość ich montażu w przypadku różnych typów drzwi. Jej skrzydło przesuwane jest po szynach w bok. Posiada specjalny hamulec spowalniający i zderzak. Wszystko to wpływa pozytywnie na komfortowe jej użytkowanie.

Moskitiery drzwiowe

Drzwi balkonowe warto wyposażyć w moskitiery drzwiowe, aby zapewnić jak największy komfort wychodzenia, a także zagwarantować ochronę przed insektami. W ich wyposażeniu znajdziemy uchwyty do otwierania i zawiasy samozamykające, a ponadto magnesy utrzymujące moskitiery w pozycji zamkniętej oraz uszczelkę szczotkową, która zabezpieczy mieszkanie przed niechcianymi owadami.

Moskitiery zwijane

Nadaje się zarówno do okien, jak i drzwi balkonowych. Ich siatka zwijana jest do kasety. W tym przypadku to także użytkownik decyduje, czy zostają one opuszczone, czy też podniesione. Inaczej jednak niż w przypadku moskitiery zwijanej do rolety, ten mechanizm jest niezależny, co przekłada się na gorszą estetykę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...