Skip to main content

Kiedy warto zdecydować się na korektę powiek?

Korekta powiek jest zabiegiem, powalającym na przywrócenie twarzy estetycznego wyglądu oraz poszerzenie pola widzenia, co z kolei podnosi na znacznie wyższy poziom jakość codziennego funkcjonowania. To jeden ze skutecznych sposobów, by pozbyć się z twarzy widocznych śladów upływającego czasu. Tym, którzy właśnie zastanawiają się nad takim rozwiązaniem podpowiadamy, jakie są wskazania do zabiegu i kiedy warto się na niego zdecydować.

Plastyka powiek Gdańsk - Zabieg liftingu powiek górnych

Jakie są wskazania do zabiegu korekty powiek?

Estetyka naszej twarzy ulega znacznemu pogorszeniu wraz z upływem kolejnych lat. Wpływa na to m.in. utrata elastyczności skóry oraz osłabienie mięśni. I choć na ogół takie problemy nie odbiją się na naszym zdrowiu, mogą wpłynąć w istotny sposób na wygląd zewnętrzny, pogarszając przy tym samoocenę. Po przejściu na stronę http://plastykapowiekgdansk.pl/, którą prowadzi Klinika Chirurgii Plastycznej Powiek Derm-Estetyka, ul. Zakoniczyńska 18, 80-180 Gdańsk, zobaczysz, jaki szeroki zakres możliwości posiada współczesna medycyna estetyczna.

Najczęściej jednak pacjenci decydują się na usunięcie opadających powiek, które mogą nie tylko obniżać walory estetyczne twarzy, ale również i znacząco zawężać pole widzenia. Wskazaniem do zabiegu będą też tzw. worki pod oczami, które pogarszają komfort psychiczny, negatywnie odbijając się na samopoczuciu starszych osób.

Jak wyglądają przygotowania do zabiegu korekty powiek?

Dobre zdrowie to podstawowy warunek, który umożliwi kwalifikację do zabiegu. Jego potwierdzeniem będą badania, zlecone przez lekarza w trakcie specjalistycznych konsultacji. Aby dowiedzieć się, jak wygląda przygotowanie do korekty powiek, sprawdź stronę zabieg na opadającą powiekę, na której zamieszczono cały szereg niezwykle istotnych informacji w tym zakresie.

Spośród najważniejszych wymienić należy m.in. konieczność wykonania wspomnianych już wcześniej badań laboratoryjnych, jak morfologia i poziom glukozy, ale również i odstawienie leków, które mogą negatywie wpłynąć na krzepliwość krwi. Niezwykle istotne będą też zalecenia okresu rekonwalescencji, do których należy się bezwzględnie stosować, by móc cieszyć się z rezultatów zabiegu plastyki powiek, minimalizując przy tym ryzyko pojawienia się efektów ubocznych.

Zabieg plastyki powiek w Gdańsku

Jak przebiega zabieg korekty powiek?

Przebieg zabiegu uzależniony jest w znacznej mierze od tego, której powieki będzie dotyczyła ingerencja chirurgiczna. I tak w przypadku:

  • plastyki powiek górnych chirurg dokonuje nacięcia fałdy górnej, co pozwala na skuteczne usunięcie nadmiaru skóry oraz fragmentu mięśnia. Dzięki takiemu umiejscowieniu nacięcia, zagojona blizna pozostaje niewidoczna dla postronnego obserwatora,
  • plastyki powiek dolnych nacięcie wykonuje się poniżej brzegu rzęsowego, co z kolei pozwala na usunięcie przepuklin tłuszczowych oraz na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Oba zabiegi przeprowadzane są na ogół w znieczuleniu miejscowym, co znosi konieczność dłuższej hospitalizacji, a pacjent może opuścić placówkę po krótkiej obserwacji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...