Skip to main content

Leczenie stulejki — jak wygląda zabieg obrzezania i czy jest bolesny?

Specjaliści szacują, że stulejka może występować nawet u kilkunastu procent dorosłych mężczyzn. Przypadłości tej nie należy lekceważyć — może ona prowadzić do poważnych powikłań. Jakie są najczęstsze objawy stulejki? I jak wygląda najpopularniejszy sposób jej leczenia?

Czy zabieg stulejki jest bolesny?

Czym jest stulejka i jakie są jej objawy?

Stulejka to zwężenie napletka, uniemożliwiające lub znacząco utrudniające odsłonięcie żołędzi prącia. Schorzenie to może mieć zarówno charakter wrodzony, jak i nabyty. Jak podaje serwis leczenie-stulejki.pl, głównym objawem tej przypadłości jest ból, występujący podczas prób zsunięcia napletka, np. w trakcie stosunku lub podczas dokładnego mycia penisa. Sytuacja taka utrudnia utrzymanie właściwej higieny męskich okolic intymnych, jej konsekwencją bywa więc zaleganie pod blaszką napletka łoju, nasienia i nabłonka. Może to prowadzić do pojawienia się dodatkowych objawów, takich jak nieprzyjemny zapach oraz obrzęk.

 Leczenie stulejki — jak przebiega i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Stulejka nie tylko obniża komfort życia dotkniętej nią osoby — może być również przyczyną licznych chorób. Wśród jej powikłań wymienia się m.in. zakażenia dróg moczowych i nerek oraz nowotwory prącia. Schorzenie to wpływa również na psychikę: może prowadzić do obniżenia samooceny, pojawienia się frustracji i agresji.

Dla dorosłych mężczyzn leczenie stulejki zazwyczaj polega na całkowitym lub częściowym obrzezaniu prącia. Ranking placówek specjalizujących się w tym zabiegu można znaleźć na stronie https://www.leczenie-stulejki.pl/placowki/ stworzonej przez ekspertów w tej dziedzinie.Problem stulejki u dorosłych mężczyzn - jak często ich dotyka?

Czym jest i jak wygląda obrzezanie?

Obrzezanie polega na chirurgicznym usunięciu całości lub części napletka. Do zabiegu tego kwalifikuje lekarz — proces ten obejmuje m.in. wykonanie badań i zebranie wywiadu. Pacjent jest również odpowiednio przygotowywany — konieczne jest na przykład wyleczenie stanu zapalnego pod napletkiem (o ile taki występuje). Warto wiedzieć, że obrzezanie może być wykonane na kilka sposobów — efektem każdego z nich może być inna długość pozostawionej blaszki napletka, umiejscowienie blizny oraz napięcie skóry na prąciu.

O wyborze konkretnej metody decyduje lekarz, biorąc przy tym pod uwagę zarówno oczekiwania pacjenta, jak i wskazania kliniczne. Sama operacja trwa około godziny, a okres rekonwalescencji po niej nie przekracza zwykle czterech tygodni.

Czy obrzezanie jest bolesne?

Obrzezanie to całkowicie bezpieczna i praktycznie bezbolesna metoda leczenia stulejki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu (w trakcie jego wykonywania można poczuć lekkie szczypanie — jest to praktycznie jedyny moment dyskomfortu podczas operacji), a po zakończeniu całej procedury pacjentowi ordynowane są leki, które pozwalają ograniczyć odczuwanie bólu w okresie rekonwalescencji. Konsekwencją obrzezania może być obrzęk okolic intymnych, jednak znika on zazwyczaj przed upływem 2 tygodni. W trakcie gojenia się ran może też wystąpić uczucie swędzenia.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 28 dni temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 2 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...