Skip to main content

Jaką wiązankę kwiatową wybrać na pogrzeb?

Kwiaty są elementem obowiązkowym podczas ostatniego pożegnania bliskiej sercu osoby. Bukiety są wybierane przez najbliższą rodzinę zmarłego, a także przez gości biorących udział w ceremonii pogrzebowej. Wieńce, wiązanki i bukiety pogrzebowe są pięknym sposobem na pożegnanie i oddanie szacunku zmarłej osobie.

wieńce pogrzebowe Szczecin

Bukiet, wiązanka czy wieniec pogrzebowy? Czym różnią się te formy i co wybrać?

Wieniec pogrzebowy to bardzo okazała kompozycja, składająca się z kwiatów i roślin. Najczęściej przyjmuje kształt okręgu. Pracownik kwiaciarni mocuje żywe kwiaty do specjalnego podkładu z zielonych części roślin, np. igliwia. Całość ozdabiana jest szarfą pożegnalną, na której można wypisać słowa ostatniego pożegnania. Warto wiedzieć, że szarfa na wieńcu pogrzebowym uwzględnia opisanie osób, które zdecydowały się na złożenie tej formy kompozycji. Ta forma pożegnania najczęściej wybierana jest przez najbliższą rodzinę, tzn. żonę/męża, dzieci zmarłego, rodzeństwo i inne bliskie sercu spokrewnione osoby, a także przez delegacje z pracy czy związków zawodowych.

Popularną formą kwiatów, które są składane na grobach wiązanki pogrzebowe. Cechują się ona zdecydowanie mniejszymi rozmiarami i dużo skromniejszą formą. Często składają się z niewielkiej liczby kwiatów z licznymi zielonymi ozdobnikami. Popularna kwiaciarnia internetowa w Szczecinie wykonuje kompozycje w specjalnych gąbkach nasączonych wodą, dzięki czemu kwiaty pięknie się prezentują przez długi czas. Wiązanki pogrzebowe najczęściej wybierane są przez dalszą część rodziny, a także znajomych zmarłego.

Bukiet pogrzebowy wybierany jest przez osoby, które pragną w skromny sposób pożegnać zmarłą osobę. Niektórzy wybierają także kwiaty pojedyncze. Ich pozostawienie na grobie zmarłej osoby jest pięknym, symbolicznym gestem. Równie piękną formą pożegnania jest przyniesienie kwiatów wyhodowanych we własnym ogrodzie.

wiązanki pogrzebowe Szczecin

Jakie kwiaty wybrać do kompozycji pogrzebowych?

Inspiracji dotyczących wyboru wieńców i wiązanek pogrzebowych można zaczerpnąć na stronie: https://www.kwiaciarniaismena.pl/oferta/wiazanki-okolicznosciowe, gdzie znajdą Państwo eleganckie wiązanki kwiatowe wykonane w Kwiaciarni Ismena w Szczecinie. Przyjmuje się, że dla osób, które zmarły młodo, kwiaty na pogrzeb powinny być w jasnych odcieniach. Popularne są kwiaty białe, kremowe, a także jasnoniebieskie. Tradycyjnie starszych żegna się kwiatami o barwie czerwieni, bordo i fioletu. Chryzantemy to kwiaty, które w swojej symbolice kryją rozpacz, smutek. Są symbolem pożegnania, dlatego tak często wybierane są do kompozycji pogrzebowych. Lilie to kwiaty, które wyrażają współczucie, a także niewinność i czystość. Dzięki swej naturalnej łagodności doskonale prezentują się w wieńcach, wiązankach i bukietach pogrzebowych. Za pomocą róż można wyrazić głęboki szacunek dla zmarłej osoby. Świetnie pasują do wieńców i wiązanek, ale złożone jako pojedynczy kwiat będą stanowiły świetną, a zarazem skromną alternatywę dla wiązanek pogrzebowych. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...