Skip to main content

Szybko powstające domki

Kiedy już posiadamy działkę budowlaną, zaczynamy się zastanawiać na serio nad jej zabudową. Niestety nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli i może nastąpić przykładowo, chwilowa posucha w dostępie do pieniędzy, a banki nie zechcą wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom. 

Domki holenderskie

domek holenderski całoroczny
Można wówczas zmniejszyć nieco zamierzony metraż i przejrzeć dostępne na naszą kieszeń całoroczne domki holenderskie.Oczywiście jest to tylko jeden z powodów, dla którego możemy się zdecydować na tego typu mieszkanie. Równie dobrze możemy być kawalerem bądź panną, które chce mieszkać na swoim, nie potrzebuje dużego domu, a nie interesuje jej kawalerka w bloku, gdyż pragnie mieć własne podwórko. Bywa, że zmusza nas do takiego wyboru sytuacja w postaci mikroskopijnej działki, gdzie nic większego się nie zmieści. Na przykład kąt posesji u rodziców albo teściów, którzy użyczają go nam, a my to chcemy wykorzystać. W sumie powody są mniej istotne od samej chęci rozejrzenia się za czymś takim, a domek holenderski wydaje się doskonałym wyborem.

Całoroczne domki holenderskie


domki holenderskie cenaWbrew temu, co mówi obiegowa opinia, nie są to wyłącznie domki letniskowe, przydatne w jedną porę roku i mają jedną zaletę, która wyróżnia je od innych, budowlanych inwestycji - szybkość powstania i oddania do użytku.
Najdłużej w całej inwestycji trwa w tym wypadku zorganizowanie miejsca oraz pomiary geodezyjne. Kiedy już z tym się uporamy i dokonamy zamówienia, w miejscu postawienia domku należy przygotować podeń infrastrukturę. Jeżeli firma zajmująca się montażem domków oferuje także pomoc i w tym punkcie inwestycji, warto z tego skorzystać, aczkolwiek nie jest to konieczne, należy jedynie samemu mieć pojęcie o tego typu pracach.

Montaż domku holenderskiego


Wykonuje się roboty ziemne, przy czym nieciągłego pasa podmurówki, ponieważ waga domku nie wymusza takiego rozwiązania. W zależności od gabarytów wylewamy betonowe słupy, w odległości około metra od siebie, z wtopionymi w nich odpowiedniej długości nagwintowanymi hakami. Oczywiście słupy nie mogą być litym betonem, a konieczne jest zbrojenie, śruby zaś posłużą do stabilnego umocowania do nich legarów podłogowych. Jeżeli zdecydujemy się to wykonać samodzielnie, to na tym właśnie nasza praca zostanie zakończona. Czeka nas obecnie przynajmniej dwutygodniowy okres wiązania betonu i cierpliwego oczekiwania na przyjazd elementów domku.


Sprawna ekipa wykona montaż w jeden dzień. Niewiele do tego potrzeba, gdyż wystarczy jedno proste rusztowanie i na naszych oczach, jeżeli przyjdzie nam ochota to obserwować, krok po kroku powstanie cała budowla. Ceny domków holenderskich i tak nie są wysokie, ale jeżeli przejdzie nam przez myśl, że wydaliśmy pieniądze na namiastkę prawdziwego domu, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że możemy go w przyszłości łatwo zdemontować o odsprzedać albo to, że może posłużyć kiedyś jako pierwsze samodzielne lokum waszym dzieciom. Szybkość, z jaką powstaje domek, natychmiast pokazuje wyobraźni, jak wielu rzeczy nam oszczędzono. Zamawiania okien i drzwi, szukanie blachy i coraz trudniej dostępnych dekarzy, czy wreszcie wykończenie wnętrz, które w tym wypadku nie jest konieczne. Po prostu wchodzisz i mieszkasz.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...