Skip to main content

Oryginalne miejsca na organizację ceremonii zaślubin

Ślub to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka. Ta magiczna chwila przepełniona jest miłością i ekscytacją, którą przeżywamy z najbliższymi. Podczas organizowania ślubu, ważnym elementem jest również miejsce, w którym odbędzie się sama ceremonia oraz wesele. Do 2015 roku życia, cywilny związek małżeński można było zawierać jedynie w murach Urzędu Stanu Cywilnego. Na szczęście obecnie można zorganizować ceremonię w bardzo oryginalnych miejscach. Jeżeli planujesz ślub i nie masz pomysłu gdzie, można byłoby go zorganizować, to w tym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji.

trójmiasto fotograf ślubny

Ślub w lesie

W ostatnich latach zyskują na popularności wesela w plenerze. Ciekawym jednak urozmaiceniem tej konwencji może okazać się ślub w lesie. Organizując jednak ślub w takim miejscu, trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach, aby wszystko miało ręce i nogi. Zacznij od wybrania odpowiedniego miejsca, które należy wcześniej dokładnie posprzątać z wszelkich śmieci, gałęzi oraz liści. Następnie trzeba określić, czy wystarczy nam miejsca na zbudowanie odpowiedniej infrastruktury. Na weselę w lesie, trzeba bowiem wynająć namiot, parkiet taneczny oraz zorganizować zaplecze gastronomiczne i muzykę.

Zanim tak naprawdę zaczniesz konkretne działania, to musisz również uzyskać odpowiednią zgodę od nadleśnictwa. To właśnie ta instytucja zajmuje się lasami w naszym kraju i to właśnie do niej należy się udać w celu zdobycia odpowiednich pozwoleń. Zadbać także należy, aby nasi goście byli bezpieczni i by mieli łatwy dojazd na miejsce samej imprezy. Należy pomyśleć także o odpowiednim fotografie, który specjalizuje się w sesjach plenerowych. W tym celu, warto postawić na Fotografa ślubnego EnRoute Gdańsk, którego portfolio dostępne jest na stronie enroutephotography.eu (Tel: +48 602 188 669). Fotograf specjalizuje się w reportażach ślubnych, a jego zdjęcia opowiadają zawsze niezwykłą historię. 

Ślub na plaży

Moda na śluby, które organizowane są na plaży przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Tam już od wielu lat można było organizować śluby w takim pięknym miejscu. W Polsce, aby zorganizować ślub na plaży, trzeba załatwić sobie dzierżawę danego kawałka plaży. Takie pozwolenia najczęściej można uzyskać w urzędzie miasta, od gminy, osoby prywatnej lub w hotelu. Aby taki ślub zorganizować, należy dopełnić także innych formalności, które opisane zostały we wpisie: https://enroutephotography.eu/slub-na-plazy/, gdzie zaznaczono, z jaką opłatą wiążę się tego rodzaju ceremonia. W naszym kraju najczęściej takie imprezy organizuje się jedynie w czerwcu, lipcu oraz sierpniu, ponieważ pogoda w Polsce bywa niestabilna w innych miesiącach. Nie można również zapomnieć o odpowiedniej infrastrukturze takiej jak, namioty, altanki oraz drewniane podesty. Ochronią one bowiem gości weselnych przed wiatrem i deszczem oraz pozwolą swobodnie im funkcjonować na piaszczystym podłożu.  

fotograf na wesele gdańsk

Ślub w Gdańsku

Gdańsk to pięknie położone miasto historyczne w Polsce, które oferuje bogate zaplecze różnych atrakcji oraz miejsc do organizowania imprez okolicznościowych. Jeżeli pragniesz, aby twój ślub odbywał się w przepięknym otoczeniu, to Gdańsk może okazać się idealnym wyborem. Szczególnie warto zainteresować się obiektami, opisanymi w artykule: https://enroutephotography.eu/wesele-w-stylu-glamour-5-najlepszych-miejsc-w-gdansku-i-okolicy/, takimi jak: Hotel Kiston, Hotel Sheraton w Sopocie, Hotel Rezydent w Sopocie, Pałac Opatów w Oliwie oraz Grand Hotel w Sopocie. Każdy z wymienionych obiektów znajduje się niedaleko Gdańska i oferuje wprost idealne warunki do przeprowadzenia ceremonii ślubnej oraz wesela.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Gustaw · 4 miesięcy temu
    Przyjąłem wyzwanie od mojej żony i zorganizowałem nam sesję ślubną. Nie obyłoby się bez pomocy En Route Photography, która pomogła mojej żonie oswoić się z aparatem podczas sesji kobiecej https://enroutephotography.eu/oferta/sesje-kobiece, a potem i fotograficznej sesji ślubnej i rad dotyczących miejsca sesji i całej organizacji wydarzenia. Dzięki temu nawet ja, który nie miałem nigdy w życiu do czynienia z fotografią i nie brałem udziału w żadnej sesji, załatwiłem świetną sesję zdjęciową, którą na pewno zapamiętamy na długo. Polecam każdemu skorzystanie z tej usługi.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...