Skip to main content

Jak przygotować auto do sprzedaży?

Każdy właściciel auta w pewnym momencie musi je sprzedać. Dobrze jest działać wtedy według planu, który ułatwi nie tylko dokonanie bardziej korzystnej transakcji, ale oszczędzi też niepotrzebnego stresu. Przedstawiamy poradnik, który może być instrukcją skutecznej sprzedaży samochodu.

auto skup Gdynia

Skup aut - idealny dla osób ceniących szybkie rozwiązania

Przygotowanie auta do sprzedaży i szukanie nabywcy nie jest wcale proste. Wymaga czasu i pamiętania o wielu szczegółach. Rynek nie lubi próżni i dlatego działają na nim skupy aut. Wystarczy skontaktować się z przedstawicielem jednej z nich, np. telefonicznie lub przez formularz na stronie internetowej. Pracownik przyjedzie pod wskazany adres, wyceni auto, przygotuje odpowiednie dokumenty i zapłaci za pojazd. Całe spotkanie przeważnie nie trwa dłużej niż poł godziny. Nie trzeba dopieszczać wyglądu samochodu, ani przejmować się zbędnymi spotkaniami. Dodatkowo niektóre miejsca, takie jak AUTO-BART - Skup Aut Gdynia oferują dogodną dla klienta formę zapłaty. Może być to płatność gotówką, przelew bądź wpłata do banku. Dlatego sprzedaż auta w skupie jest gwarancją najszybszej zapłaty za pojazd.

Zadbaj o odpowiedni stan auta

Jeśli jednak chcemy sprzedać auto na własną rękę, musi pamiętać o kilku kwestiach. Nic tak nie odstraszy potencjalnego nabywcy, jak niekorzystny wygląd pojazdu. Samochód trzeba staranie wyczyścić. Umyć karoserię i szyby. Następnie zlikwidować niewielkie ubytki w lakierze. Warto pokusić się o wypolerowanie pojazdu albo użycie specjalnego nabłyszczacza. Wszystko to z pewnością poprawi tzw. pierwsze wrażenie. Niestety, zabiegi te są czasochłonne. Szczególnie, że należy zadbać też o odświeżenie i odnowienie felg, nadkoli, progów i innych elementów nadwozia. Z kolei części z plastiku powinno się potraktować produktem w sprayu, który jest przeznaczony właśnie do elementów karoserii z tworzyw sztucznych. Dużym błędem jest zostawienie brudnych opon. Kolejnym etapem musi być zadbanie o stan wizualny wnętrza pojazdu. Tapicerkę powinno się wyprać i usunąć wszystkie plamy, a dywaniki odkurzyć. Kokpit i inne elementy plastikowe będą się korzystnie prezentować po zastosowaniu sprayu do kokpitu. Bagażnik również musi być pusty i wyczyszczony.

Dobre zdjęcie auta to polowa sukcesu

Zdjęcie samochodu jest pierwszą rzeczą, którą zobaczy potencjalny klient. W pewnym sensie będzie ono wizytówką oferowanego produktu, która albo przyciągnie wzrok i zaciekawi, albo skłoni do przewinięcia strony. Dlatego zdjęcia muszą być estetyczne i wyglądać na dzieło profesjonalisty. Samochód najlepiej ustawić na neutralnym i miłym dla oka tle. Zdjęć trzeba zrobić dużo, minimum kilkanaście. Muszą one przedstawiać wszystkie zakamarki auta. W tym też bagażnik i zawartość pod maską. Oczywiście warto postarać się zaakcentować zalety samochodu, ale nie warto ukrywać jego wad.

Skuteczne ogłoszenie o sprzedaży samochodu

W tytule ogłoszenia trzeba wyraźnie wskazać model pojazdu, a w jego treści - wszystkie ważne informacje o nim. Warto poinformować o dodatkowych atutach, takich jak bogate wyposażenie. Nie można podawać danych, które nie są pewne, np. o historii auta. Przebieg musi zgadzać się z rzeczywistością (kłamstwo na ten temat grozi odpowiedzialnością karną). Za nieskuteczne uważa się opublikowanie ogłoszenia w lokalnych gazetach. Ofertę sprzedaży najlepiej umieścić na 2-3 popularnych internetowych serwisach aukcyjno-ogłoszeniowych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...