Skip to main content

Przygotowania do ślubu. Jakie obrączki wybrać?

Przygotowania do ślubu warto zacząć nawet dwa lata przed planowaną datą uroczystości. Spraw do załatwienia jest tak dużo, że lepiej nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Trzeba zaplanować budżet, wyznaczyć datę, przygotować listę gości, zarezerwować salę, tort, transport dla gości i nie tylko. Trudno wyobrazić sobie ślub bez obrączek — symbolu miłości. Do jubilera warto udać się nawet kilka miesięcy przed ślubem, bo pozwoli to dobrze zorientować się w szerokiej ofercie obrączek ślubnych. Jak wybrać odpowiednie obrączki? Na co zwracać uwagę?

Planowanie ślubu - zacznij od obrączek!

Od czego zależy cena obrączek?

Ceny obrączek ślubnych wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Na ich wysokość wpływa przede wszystkim rodzaj materiału, z jakiego wykonane są obrączki, i zdobienia w postaci kamieni szlachetnych. Salony jubilerskie oferują zawsze modne, proste obrączki klasyczne w cenie już od 900 zł za parę. Nie ma wątpliwości, że budżet gra tu dużą rolę, podobnie resztą, jak w przypadku innych decyzji dotyczących ślubu. Przed wizytą u jubilera warto ustalić, na jaki wydatek można sobie pozwolić. Obrączki kupuje się raz na całe życie, więc trzeba dobrze przemyśleć ich zakup i zdecydować się na wyrób wysokiej jakości, który przetrwa lata.

Jak dopasować obrączkę do pierścionka zaręczynowego?

Czy obrączka powinna pasować do pierścionka zaręczynowego? Takie pytanie zadaje sobie wiele par młodych. Od pewnego czasu daje się zauważyć wśród pań modę na noszenie obrączki i pierścionka zaręczynowego na jednym palcu. Aby takie połączenie wyglądało dobrze, warto dopasować obrączkę do pierścionka. Zgodnie ze wskazówkami na stronie https://lodzinscy.eu/blog/porady/duet-idealny-obraczka-i-pierscionek-zareczynowy-na-jednym-palcu-podpowiadamy-jak-go-stworzyc trzeba zadbać o spójną stylistykę biżuterii, taką samą próbę i odcień kruszcu, a także harmonijne wykończenie i kształt zarówno obrączki, jak i pierścionka.

Połączenie obrączki i pierścionka zaręczynowego - jak je dopasować?

Jak wybrać rozmiar obrączki?

Odpowiedni rozmiar obrączki najlepiej wybrać w salonie jubilerskim. Jubilerzy dysponują specjalnymi obrączkami miarowymi, które pozwalają zmierzyć rozmiar palca. Można też sugerować się rozmiarem własnych pierścionków, ale łatwo tu o błąd, ponieważ używane pierścionki bywają czasami powyginane lub mają wąskie szyny w przeciwieństwie do obrączek. Obrączki różnią się zarówno wielkością, jak i szerokością. Na szersze chętnie decydują się mężczyźni, węższe uchodzą za delikatne, dlatego częściej wybierają je panie. Jedno jest pewne — obrączki nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne.

Obrączki ślubne — złote czy srebrne?

Obrączki ślubne z białego lub żółtego złota stanowią przykład klasycznego rozwiązania i cieszą się dużym zainteresowaniem przyszłych par młodych. Wybierając taki model, warto kierować się liczbą karatów w stopie obrączki, bo ten parametr przesądza o jej wartości. Do innych popularnych materiałów, z jakich wykonuje się obrączki, należą: różowe złoto, srebro, platyna i tytan. Nieco rzadziej spotyka się obrączki z drewna lub porcelany. Modne stają się obrączki zdobione kamieniami szlachetnymi lub z grawerem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...