Skip to main content

Czym jest i jakie możliwości oferuje karta paliwowa?

Firmy, które korzystają z pojazdów oraz kart paliwowych zyskują ogromne korzyści dla siebie. Z karty paliwowej coraz chętniej korzystają właściciele dużych flot samochodowych oraz małe firmy jednoosobowe. W szczególności obsługa flot samochodowych wymaga wydajności i organizacji bez problemów. Korzystanie z karty ułatwia zarządzanie.

Czym jest karta paliwowa?

Wyglądem przypomina kartę płatniczą, którą otrzymujemy w banku. Różnica między kartą płatniczą a kartą paliwową polega na tym, że jest ona wydawana nie na konkretną osobę, tylko na pojazd. Dzięki temu jest upoważniony do korzystania także pracownik firmy, np. kierowca. Karta paliwowa daje możliwość na bezgotówkowe uiszczanie opłat za tankowanie samochodu. Kluczową rzeczą w karcie paliwowej jest to, że ceny oferowane właścicielom są dużo niższe aniżeli oferowane Klientom prywatnym. Kartą paliwową można zapłacić także za akcesoria samochodowe takie, jak oleje, płyny do spryskiwaczy czy nawet myjnię samochodową oraz usługi związane z eksploatacją auta, takie jak serwis samochodowy, przejazd przez autostradę czy postój na parkingu strzeżonym. Karta może zawierać funkcję prepaid z określonym limitem kwoty, którą można wydać lub z odroczonym terminem płatności.

Korzyści płynące z posiadania karty płatniczej

Główną korzyścią jaką niesie za sobą karta paliwowa prepaid jest możliwość kupna paliwa za niższą cenę. Posiadając kartę paliwową, Klienci mogą skorzystać z oferty zniżek na stacji benzynowej, lecz kwota, jaka będzie obowiązywała za konkretny rodzaj paliwa, jest uzależniona w sposób indywidualny dla konkretnej firmy. Szczególnie na spore oszczędności z pomocą karty paliwowej mogą liczyć właściciele dużych flot samochodowych, np. przy zakupie benzyny, zniżki będą naliczane od ceny hurtowej, co w efekcie znaczy, że im więcej paliwa kupuje dana firma, tym zyskuje większe zniżki. Pracownicy, którzy są zatrudniani w firmach flot samochodowych, cenią sobie kartę paliwową za tankowanie pojazdów służbowych bez konieczności płacenia na stacjach paliwowych z prywatnych pieniędzy.

Kartę przeznacza się na wydatki związane z samochodem i paliwem, wobec tego nie ma wątpliwości, na co wydawane są pieniądze firmy. Przeważająca część kart jest zaopatrzona w elementy sterujące, które można wykorzystać na potrzeby firmy, np. można ustawić na każdej wydanej karcie paliwowej limit wydatków.

Gdzie można płacić kartą paliwową?

Kartą paliwową można płacić zarówno w Polsce, jak i za granicą, jednak, to, na jakich stacjach benzynowych i w jakich krajach można skorzystać z karty paliwowej, zależy od zakresu oferty i wydawcy, przez którego została wydana.

Karta paliwowa, a łatwe fakturowanie w firmie

Dzięki karcie paliwowej prepaid kierowcy nie muszą każdorazowo prosić o wystawienie faktury za tankowanie. Każda transakcja jest zapisywana w systemie elektronicznym. W związku z tym wystawiana jest faktura zbiorcza na podstawie listy elektronicznych płatności.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...