Skip to main content

Żylaki - bolesny i wstydliwy problem

Prawidłowy przepływ krwi w organizmie człowieka jest jedną z najważniejszych czynności życiowych. Prace na wysokościach, niehigieniczny tryb życia, kiepska dieta i brak ruchu mogą spowodować, że przepływ krwi zostaje zaburzony. W ten sposób mogą powstawać na nogach uporczywe i niekiedy bolesne żylaki.

Nogi po zabiegu usuwania żylaków w Gabinecie Derm-Estetyka

Leczenie żylaków nógChyba każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie jak niekomfortowe może być dla kobiety noszenie spódnicy, czy krótkich spodenek, kiedy jej nogi szpecą nieestetyczne, grube i wystające ponad poziom skóry, sine żyły. Z tego względu tak wiele pań decyduje się na usuwanie żylaków nóg, chociaż tego typu zabiegi wykonuje się nie tylko ze względów estetycznych. Bardzo często lekarz kardiolog kieruje kogoś na taki zabieg, po to, by najzwyczajniej w świecie usprawnić przepływanie krwi w jego organizmie - a raczej przywrócić tę funkcję do jej normalnego poziomu. To jest główny powód wykonywania tego typu operacji.

Czemu kobietom częściej doskwierają żylaki?Co ciekawe, usuwanie żylaków nóg zacznie częściej przeprowadza się u kobiet, niż u mężczyzn. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż panowie znacznie rzadziej cierpią na tę dolegliwość. To z kolei powiązane jest z faktem, iż kobiety bardzo często wykonują zawody sprzyjające żylakom - takie jak fryzjer, czy kosmetyczka. Długie stanie na nogach w ciągu dnia powodować może powstawanie problemów z prawidłowym przepływem krwi żylnej. Dodatkowo, kobiety nierzadko sięgają po antykoncepcję, która również przyczynia się do powstawania tej przykrej dolegliwości. Również po ciąży wiele kobiet musi zapisać się na zabiegi usuwania żylaków nóg.

Leczenie hemoroidówZ kolei mężczyźni częściej cierpią na żylaki odbytu. Choć i kobiety w ciąży są bardzo na nie narażone. Zazwyczaj leczenie hemoroidów polega na stosowaniu różnego rodzaju maści obkurczających. Proktolodzy bardzo często sugerują również zmianę diety. Wprowadzenie do codziennego jadłospisu na przykład siemienia lnianego czy błonnika, często pomaga w walce z zaparciami, które nierzadko są bezpośrednią przyczyną powstawania żylaków odbytu. Hemoroidy są bez wątpienia bardzo bolesne. Jeśli ktoś zaobserwuje u siebie ból przy oddawaniu stolca, powinien umówić się na wizytę u proktologa, który sprawdzi, czy problemem nie są właśnie żylaki. Co ciekawe, hemoroidy mogą być wewnętrzne i wcale nie wychodzić poza odbyt. Wtedy znacznie trudniej jest je zdiagnozować. Jeśli długie leczenie hemoroidów objawowo nie odnosi oczekiwanych rezultatów, można zorientować się w alternatywnych metodach.

 

 

Zabiegi na usuwanie hemoroidów nie są aż tak popularne jak te na usuwanie żylaków nóg, jednak metoda ta jest równie skuteczna w pozbywaniu się bólu. Niestety, problem żylaków odbytu może nawracać. Jeśli ktoś ma taką a nie inną tendencje, musi liczyć się z tym, że nie zawsze zabiegi pomogą mu raz na zawsze. Niekiedy operację trzeba będzie powtórzyć, nawet kilkukrotnie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...