Skip to main content

Lacobel - zastosowanie w wystroju wnętrz

Czy wiesz, co to jest lacobel i gdzie go się używa? W przetłumaczeniu całego słowa z języka angielskiego na polski nic nie daje. Natomiast gdy wpiszesz do wirtualnego tłumacza słowo lac, odpowiednik polski to gumilaka. Definicja tłumaczy gumilakę jako pewnego rodzaju żywicę. Wytwarzana jest przez owady szparagowe. Z tego surowca produkowane są np. bransoletki.

Lacobel zamontowany przez firmę HouseKrup w Krakowie

Do czego służy lacobel?

Lacobel to szkło, które służy jako szeroki i długi panel na ścianę. Jest on kolorowo barwiony lub podklejany wzorzystą tapetą. Największe zastosowanie ma w kuchni i łazience, gdzie ściany narażone są na zawilgocenia i zabrudzenia tłuszczem lub mydłem. Łatwe w utrzymaniu czystości coraz częściej zdobią nasze mieszkania. W artykule dowiesz się więcej czym jest lacobel, natomiast w tym tekście skupimy się na jego praktycznym zastosowaniu w nowoczesnym wystroju wnętrz. Dzięki ogromnej ilości palety kolorów masz możliwość wykreowania swojej kuchni, czy łazienki w niepowtarzalny wzór. Ty decydujesz, jaki obrazek ma znaleźć się pod szkłem. Wybierasz tapetę z proponowanych na stronie producenta i nie tylko.

Jak wygląda projektowanie lacobela?

Możesz sam zaprojektować swoją własną tapetę, która znajdzie się w panelu ze szkła. Tęsknisz za kimś i chcesz na tego kogoś patrzeć, gdy przygotowujesz sobie singielski posiłek? Daj producentowi lacobel zdjęcie tej osoby, a zostanie ono powiększone i zamknięte w szklanej tafli. Panel przymocowany na ścianie wzdłuż blatu kuchennego zastąpi płytki ceramiczne. Zatopione zdjęcie wciąż będzie Ci przypominać, jak wygląda ukochana osoba, która mieszka setki kilometrów od Ciebie.

Para w kuchni z lacobelem zamontowanym przez firmę HouseKrup

Lacobel w nowoczesnych wnętrzach

Szkło w formie lacobel to innowacyjne rozwiązanie na lata. Jeśli jednak zmieni Ci się obiekt pożądania, zawsze możesz taflę wymienić na nową, z innym widokiem. Ważne, aby zamawiać od razu dociętą szybę na wymiar. Do przyklejenia go na ścianę warto zatrudnić fachowca, najlepiej bezpośrednio od producenta.

Lacobel - tylko w kuchni i łazience?

Świetnie sprawdza się lacobel nie tylko w kuchni i łazience. Wprowadzony taki element dekoracyjny w przedpokoju, czy salonie również wytworzy specyficzny klimat. Może posłużyć jako obraz bez ram, "zawieszony" na stałe na ścianie przy toaletce, stoliku kawowym, czy też pod wieszakami na ubrania i w innych miejscach.

Utrzymanie szkła Lacobel w czystości

Niezaprzeczalną zaletą jaką ma szkło lacobel to wzorowe utrzymanie w czystości ścian, na których panel został zamocowany. Bardzo łatwo można go umyć nawet wyłącznie wilgotną ściereczką frotte lub z irchy. Zatłuszczenia łatwo odchodzą przy zamoczeniu ściereczki w wodzie z dodatkiem detergentu do mycia naczyń. Najszybciej uporasz się z wszelkimi smugami, myjąc lacobel płynem do mycia szyb.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...