Skip to main content

Alimenty, a pomoc prywatnego detektywa

Rozwód to zawsze trudna sprawa. Jeszcze gorzej jest wtedy, kiedy podczas rozwodu należy podzielić opiekę nad dziećmi i ustalić wysokość alimentów na ich rzecz. Podczas ustalania wysokości alimentów rodzic, który będzie je płacił, musi przedstawić swoją sytuację finansową. Przede wszystkim chodzi tutaj o zarobki, ale także zobowiązania, jakie posiada. Alimenty to świadczenie pieniężne zasądzane przez sąd na drugą osobę. Najczęściej obowiązek alimentacyjny nakładany jest na rodzica w stosunku do dziecka. Rzadziej, ale też czasami to się zdarza, że jest to świadczenie na rzecz współmałżonka, czy nawet rodzica. W przypadku alimentów na rzecz dziecka płacone muszą być do czasu kontynuowania nauki przez potomka.

Sprawa o alimenty - pomoc prywatnego detektywa

Kiedy należy złożyć pozew o alimenty? 

W dzisiejszych czasach dużo par żyje, bez ślubu i także posiadają dzieci. Dopóki wszystko się układa, taka sytuacja nie jest problemem. Ten pojawia się jednak wtedy, gdy para się rozstaje, a dzieci zostają z jednym rodzicem. W związku z taką sytuacją rodzic niemieszkający z dziećmi powinien ponosić połowę kosztów ich utrzymania. Jeśli byli partnerzy się porozumieją i dogadają co do kwoty potrzebnej na godne życie dzieci, terminu wpłaty tych funduszy to sytuacja jest prawie opanowana. Jeśli zobowiązany rodzic, nie będzie sprawiał problemów i płacił na czas uzgodnioną kwotę to wszystko będzie w porządku. Gorzej, jednak jeśli nie wywiązuje się ze swojego obowiązku i nie dotrzymuje słowa.

Brak wywiązania się z płacenia alimentów

W takiej sytuacji rodzic, który sprawuje opiekę nad dzieckiem, musi złożyć wniosek do sądu rodzinnego o prawne ustalenie wysokości świadczenia alimentacyjnego. Przedstawiciel dziecka (rodzic, z którym mieszka) musi przedstawić w sądzie odpowiednie dokumenty, w tym: zaświadczenie o zarobkach, skrócony odpis aktu urodzenia dziecka. Jeśli stroną pozwaną będzie ojciec dziecka, który nie był po ślubie z jego matką, to kobieta musi przedstawić dowód na ojcostwo np. test DNA. Sam wniosek o przyznanie alimentów jest bardzo prosty w przygotowaniu, często w Internecie można znaleźć wiele dokumentów, na których możemy się wzorować.

Sprawa w sądzie

Każda sprawa w sądzie łączy się ze stresem. Te w sądzie rodzinnym również, jednak tutaj w pewnym sensie pojawia się też wstyd, że swoje waśnie i problemy są wyciągane na wierzch przed obcymi osobami. Jednak jeśli nie było innej możliwości, to trzeba przez to przejść. Dużym wsparciem może się tutaj okazać pomoc osoby trzeciej - Magdalena Pławińska - prywatny detektyw Poznań jest osobą, która wielokrotnie towarzyszyła rodzicom podczas spraw o alimenty, dbając o dobro klienta i dziecka. Sąd po zapoznaniu się z argumentami stron musi przeprowadzić postępowanie dowodowe, po którym będzie miał pewność czy alimenty się należą i w jakiej wysokości. W postępowaniu dowodowym powód musi udowodnić, że kwota, której żąda, jest niezbędna do podstawowego utrzymania dziecka tj. jedzenie, ubrania, książki do szkoły itp. Najlepiej słowa potwierdziłyby rachunki i faktury za tego typu zakupy. Jednak jeśli powód ich nie posiada, sąd będzie musiał rozstrzygnąć, czy nie jest to kwota zbyt wygórowana. Zarówno sąd, jak i obrońcy stron sprawy mogą pozwać na świadków osoby z najbliższego otoczenia powoda, a także pozwanego. Świadkowie mają potwierdzić lub zaprzeczyć słowom stron. Z reguły te wszystkie dowody i dokumenty wystarczą do pozytywnego zakończenia procesu.

Prywatny detektyw Magdar w Poznaniu

Kiedy detektyw pomoże w sprawie alimentów?

Problem pojawia się wtedy, gdy jedna ze stron, najczęściej powód oskarża pozwanego o niechęć płacenia alimentów i ukrywanie dochodów. Co zrobić w takiej sytuacji? Tutaj właśnie ponownie możemy zwrócić się o pomoc do prywatnego detektywa. Jego profesjonalizm i umiejętności, a także brak związku ze stronami sprawy pozwolą na przeprowadzenie śledztwa, w którym ewentualne ukryte dochody zostaną wyciągnięte na światło dzienne. Podczas swojej pracy detektyw korzysta z wielu źródeł - zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.detektywmagdar.pl/oferta/ aby dowiedzieć się o metodach pracy prywatnego detektywa. Dokumentuje on wszystko na zdjęciach i nagraniach, które potem bez przeszkód będzie mógł wykorzystać w sądzie. W czasie zbierania dowodów detektyw może znaleźć takie, które wykażą, że pozwany uchyla się od płacenia alimentów, a sam żyje w dostatku.

Warto więc skorzystać z pomocy prywatnego detektywa, który dostarczy do sądu niepodważalne dowodu, dzięki którym sąd nie będzie miał wątpliwości, jaką decyzję podjąć.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...