Skip to main content

W jaki sposób można zdobyć uprawnienia do obsługi HDS?

W branży budowlanej oraz w innych gałęziach gospodarki, szerokie zastosowanie mają urządzenia do załadunku i transportu. Jednym z takich urządzeń jest hydrauliczny dźwig samochodowy - HDS. To żuraw zainstalowany na samochodzie ciężarowym, umożliwiający przenoszenie towarów na platformę tego pojazdu. Na rynkach pracy zarówno polskich jak też zagranicznych. poszukiwani są operatorzy wykwalifikowani do obsługi tego typu maszyn. Oferowane są im korzystne warunki zatrudnienia i atrakcyjne zarobki. Jeśli chcesz dać sobie szansę na zdobycie uprawnień do obsługi HDS - skorzystaj z naszej oferty szkolenia operatorów maszyn budowlanych.

Kursy na HDS w Biłgoraju

Zasady ogólne

Możesz wziąć udział w kursie nawet jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia w pracy przy urządzeniach dźwigowych. Wystarczy że posiadasz prawo jazdy kategorii B i przedstawisz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy operatora. Wszystkie niezbędne umiejętności teoretyczne i praktyczne zdobędziesz w trakcie szkolenia. Chcąc zdobyć uprawnienia hds i na żurawie w Biłgoraju, wystarczy zapisać się poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Po ukończeniu kursu przystąpisz do egzaminu państwowego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego i po uzyskaniu pozytywnego wyniku otrzymasz zaświadczenie uprawniające do obsługi żurawi przewoźnych i przenośnych, respektowane przez polskich pracodawców oraz w wielu krajach UE.

Jak przebiega kurs na HDS?

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Przede wszystkim musisz dokładnie poznać budowę tego urządzenia, jego właściwości użytkowe i zakres zastosowania. Zapoznasz się też z różnymi typami urządzeń podlegających kontroli UDT. Rozszerzy to Twoją wiedzę o rodzaju zadań, z którymi możesz się spotkać w przyszłej pracy. Dowiesz się wszystkiego o przepisach Dozoru Technicznego dotyczących konkretnych urządzeń. Nieodłączną częścią kursu jest szkolenie z zakresu BHP, ponieważ przy eksploatacji każdego urządzenia mechanicznego należy bezwzględnie przestrzegać zasad bezwypadkowej obsługi i wytycznych przeciwpożarowych.

Szkolenie na żuwarie przenośne

Formy zajęć

Szkolenia realizowane są przez cały tydzień, więc masz możliwość elastycznego dostosowania godzin do grafiku innych zajęć. Zasada prowadzenia kursu opiera się na formule poglądowej. Przygotowaliśmy szereg prezentacji multimedialnych, przedstawiających omawianą problematykę w sposób łatwy do przyswojenia. Każdy słuchacz otrzyma od nas materiały szkoleniowe do samodzielnego utrwalania wiedzy. Wszystko to jest przygotowaniem do części praktycznej prowadzonej na placu manewrowym. Tam dokładniej poznasz swoje obowiązki przed uruchomieniem dźwigu, podczas pracy i po jej zakończeniu, jak również sposoby postępowania w razie awarii maszyny. Dzięki tak wszechstronnemu przygotowaniu, z łatwością poradzisz sobie na egzaminie przed komisją UDT, która sprawdza wiedzę teoretyczną oraz sprawność obsługi HDS.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 7 dni temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...
Wojciech 1 miesięcy temu Czy koncentratory tlenu są bezpieczne?
Chyba każde urządzenie stosowane niezgodnie z jego przeznaczeniem może być ...
Myślę, że warto korzystać ze stacji kontroli pojazdów nawet dla ...
Trzeba zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację po zabiegu, zwłaszcza w ...