Skip to main content

Transkrypcje nagrań - przeczytajmy to, co nagrane

W rzeczywistości internetowej, w której łącza są coraz szybsze, zaczynają dominować dźwiękowe i filmowe środki przekazu. Popularność traci stopniowo tradycyjna telewizja, zyskują za to internetowe treści podane w formie nagrań audiowizualnych. By sprostać wymogom użytkowników, często stosuje się mieszane formy przekazu. Myśl przewodnia pierwotnie nagrana, może odnaleźć się w słowie pisanym. Wtedy to, nie tylko słuchacze, lecz także czytelnicy mogą z niej swobodnie korzystać.

transkrypcja nagrań

Transkrypcje nagrań

Wielu z nas ciągle zadaje sobie pytanie: "Czym jest transkrypcja nagrania?" - najprościej rzecz ujmując to przeniesienie języka mówionego na język pisany przez specjalizujące się w tym zakresie firmy, takie jak Transkrypcje SpiszeTo. Zastosowanie transkrypcji niesie za sobą wiele korzyści i pożytków. Już sam fakt lepszego przyswojenia sobie treści działa na jej korzyść. Słuchanie wykładu - choć czasami bardzo ciekawego - nie pozwala na bardzo efektywne zapamiętywanie całości, a co za tym idzie, uczenie się nie jest efektywne. Czytanie ma w tym względzie więcej do zaoferowania naszemu mózgowi. W ten sposób uczyć się jest łatwiej.

Zalety transkrypcji nagrań

Nie jest tajemnicą, że preferencje konsumentów treści są zróżnicowane. Nie każdy lubi zakładać słuchawki. Nie trzeba rezygnować z poznawania nagranych treści. Użytkownikom przychodzi z pomocą transkrypcja nagrania. Dzięki niej nie muszą już poświęcać czasu na odsłuchiwanie całości, kiedy interesuje ich tylko wybrany fragment. Można swobodnie odszukać wzrokiem ciekawe fragmenty np. wykładu. Lecz uczenie się, to niejedyne i niewyłączne zastosowanie transkrypcji. Pozostaje jeszcze zastosowanie jej do całego uniwersum podcastów.

transkrypcja

Z nagrania w notatki

Ambicją niemalże każdego autora pozostaje dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Z pomocą przychodzą transkrypcje podcastów. Dzięki zastosowaniu tego narzędzia istnieje możliwość indeksowania treści, samo nagranie zyska możliwość pozycjonowania. Zalet przenoszenia nagrań na tekst pisany jest więcej. Sprawdza się w dziennikarstwie, co szczególnie uwidacznia się w sporządzaniu wywiadów.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...