Skip to main content

Święto Wszystkich Świętych

Jest już połowa października i dużymi krokami zbliża się dzień 1 listopada. Tego dnia ma miejsce uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu rodziny spotykają się w swoim gronie i wspólnie udają się na cmentarze po to, by oddać hołd swoim bliskim zmarłym. Według tradycji jest to okazanie pamięci o zmarłej osobie. Dzięki udaniu się w tym dniu na cmentarz możemy ukazać naszą wdzięczność komuś, z kim nie możemy się już spotkać.

sklep internetowy ze zniczami

Historia Święta Zmarłych

Swoją tradycją święto to sięga już czasów starożytnych. Początkowo było to święto poświęcone chrześcijańskim męczennikom, którzy w nieludzki sposób byli zabijani w Starożytnym Rzymie. Na przestrzeni wieków, święto to ewoluowało w obchody, które mają na celu upamiętnić wszystkich zmarłych. W dniu następującym po święcie Wszystkich Świętych, to jest 2 listopada czyli Dzień Zaduszny, również udajemy się na cmentarze. Często rodziny, których bliscy pochowani są w różnych częściach kraju, spędzają te dni w różnych miejscach.

Tradycja związana ze zniczami

Wielu ludzi święto Wszystkich Świętych automatycznie kojarzy ze zniczami. Każdy z nas, choć raz zwrócił uwagę na piękny wygląd cmentarzy wieczorami, gdy jedynym źródłem światła są znicze. Tego typu widoki, mogą często dodać nam otuchy w miejscu, gdzie wspominamy zmarłych członków rodzin i znajomych. Wedle tradycji obowiązującej w naszym kraju od lat, każdy grób powinien zostać obdarowany chociaż jednym zniczem. Z tego również powodu sklep ze zniczami zawsze jest oblegany przez ludzi w okolicy tego święta.

tanie znicze online

Ceny zniczy

Pomimo tego, że cena jednego znicza nie jest wysoka, to jednak gdy w rachubę wchodzą duże ilości zniczy cena, którą przyjdzie nam zapłacić nie jedną osobę może doprowadzić do zawrotów głowy. Szczególnie wtedy, gdy wszystkie znicze będziemy chcieli kupić na ostatnią chwilę, na stoiskach znajdujących się wokół cmentarza. Ceny w takich miejscach mogą przewyższać standardowe, sklepowe ceny nawet o kilkaset procent. Jeżeli wiec nie chcesz przepłacać powinieneś rozważyć możliwość zakupu zniczy nieco wcześniej.

Tanie znicze w sklepie internetowym

Często zdarza się jednak, że zapracowani ludzi nie mają czasu, na to, by udać się do sklepu, mogą w tedy zakupić znicze online. Zakup zniczy przez internet jest dobrym rozwiązaniem również w tedy, gdy chcemy kupić tanie znicze, lub wkłady do zniczy w ilości hurtowej. W kategorii znicze sklep internetowy Kamiz24.pl jest godny polecenia, gdyż posiada szeroki dostęp do różnych wzorów zniczy i szybkiej przesyłki.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...