Skip to main content

Operacja plastyczna powiek – pielęgnacja i zalecenia okresu rekonwalescencji

Operacje plastyczne powiek wykonywane są głównie ze względów estetycznych, choć niekiedy pojawiają się również medyczne przesłanki do tego rodzaju zabiegów. Aby móc cieszyć się z ich ostatecznego efektu, konieczne jest jednak zastosowanie się do ściśle określonych zasad. Poznaj więc najważniejsze zalecenia okresu rekonwalescencji po operacji plastycznej powiek.

Czego nie robić po zabiegu plastyki powiek?

Gdzie wykonywane są zabiegi plastyki powiek?

Jeśli plastyka powiek rekomendowana jest ze względów medycznych, można wykonać ją w placówkach, posiadających stosowne kontrakty, podpisywane z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy tego typu korekcie chcemy poddać się wyłącznie ze względów estetycznych. W takiej sytuacji należy skorzystać z oferty prywatnej placówki.

Po przejściu na stronę bardzo popularnego gabinetu medycyny estetycznej znajdziesz jedną ze specjalistek — to dr Ewa Sokołowska, bez wątpienia jest to znawczyni w temacie plastyki powiek. Bogate doświadczenie zawodowe i umiejętności dr Sokołowskiej, procentują coraz większą liczbą pacjentów, zadowolonych z efektów zabiegu. Takie doświadczenia pokazują, że warto oddać swoje zdrowie w ręce profesjonalistów, by móc cieszyć się nie tylko poprawą wyglądu zewnętrznego, ale również i szybkim powrotem do zdrowia.

Jakie są najważniejsze zalecenia okresu rekonwalescencji?

Okres rekonwalescencji po operacji wymaga pewnych wyrzeczeń. Zlekceważenie zaleceń lekarza może mieć natomiast przykre konsekwencje dla efektów ingerencji chirurgicznej. Dlatego też warto zastosować się do kilku istotnych zasad, by móc szybko powrócić do pełnej sprawności i cieszyć się zdrowym wyglądem twarzy. Ze strony https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/ możesz dowiedzieć się, czego należy unikać bezpośrednio po operacji. Będzie to przede wszystkim intensywny wysiłek fizyczny, z którego należy zrezygnować nawet na okres jednego miesiąca.

W tym samym czasie nie wolno również opalać się, a także korzystać z sauny i łaźni parowych. Operowane miejsca należy natomiast chronić przed promieniami słonecznymi przy pomocy kremów z wysokim filtrem i okularów przeciwsłonecznych.

Plastyka powiek Gdynia - Dr Ewa Sokołowska

Jak pielęgnować powieki po operacji?

W okresie rekonwalescencji ważne będą nie tylko wyrzeczenia, ale również i odpowiednia pielęgnacja powiek. Ta z kolei powinna sprowadzać się do kilku prostych zasad. Będzie to:

  • stosowanie zimnych okładów na obrzęknięte i zaczerwienione powieki,
  • używanie kropli nawilżających, by złagodzić efekt „suchego oka”,
  • wykonywanie delikatnych masaży oka z wykorzystaniem wazeliny,
  • smarowanie blizny maścią, zalecaną przez lekarza.

To właśnie lekarz prowadzący decyduje o wszelkich ingerencjach w operowaną okolicę. Bez jego wyraźnej zgody nie wolno  wprowadzać do codziennej pielęgnacji żadnych maści czy kremów. Należy również zrezygnować z moczenia rany tuż po operacji i nakładania makijażu na operowane okolice. Stosując się do tych zasad, możemy mieć pewność, że okres rekonwalescencji po zabiegu plastyki powiek przebiegnie sprawnie, a my będziemy mogli cieszyć się z efektów, w postaci naturalnego, zdrowego wyglądu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Klara · 3 miesięcy temu
    Trzeba zwracać uwagę na odpowiednią pielęgnację po zabiegu, zwłaszcza w takim przypadku, w którym mamy do czynienia z operacją powiek. W końcu wzroku używamy praktycznie cały czas na co dzień :) 

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...