Skip to main content

Mezoterapia igłowa - wszystko, co warto wiedzieć

Od zawsze przywiązywano dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Ludzie chcieli być odbierani przez innych, jako osoby atrakcyjne i zadbane, dlatego wykorzystywano znane i dostępne w poszczególnych okresach składniki roślinne i mineralne, aby zniwelować niedoskonałości skóry i poprawić własny wizerunek. W obecnych czasach to jak się prezentujemy jest również bardzo istotne. Natomiast mamy oczywiście zdecydowanie większe możliwości, dzięki ogromnemu rozwojowi medycyny estetycznej w ostatnich dziesięcioleciach.

Kobieta po zabiegu medycyny estetycznej w salonie Strefa Urody w Józefowie

Medycyna estetyczna w obecnych czasach


Zabiegi medycyny estetycznej pomagają nam utrzymać zdrowy i młody wygląd. Dostęp do wielu zabiegów jest już niemal powszechny ze względu na dużą ilość powstających klinik specjalistycznych. Na stronie medycyna estetyczna - Józefów możemy zapoznać się z szerokim wachlarzem oferowanych usług. Coraz więcej osób, głównie kobiet, decyduje się na takie zabiegi. Przynoszą one skuteczną poprawę naszego wyglądu, przez co wpływają pozytywnie również na nasze samopoczucie.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wybieranych zabiegów. Polega na wykonaniu niewielkich nakłuć skóry przy pomocy mikroskopijnej igły i wprowadzeniu indywidualnie dobranych składników odżywczych. Dzięki temu, że w sposób kontrolowany zostaje przerwana ciągłość naskórka, składniki odżywcze i nawilżające mają szanse przedostać się do głębszych warstw skóry. Sprawia to, że mezoterapia działa nieporównywalnie lepiej niż codzienna, powierzchowna pielęgnacja i przynosi długotrwałe efekty. Zabieg ten pozwala na pozbycie się niedoskonałości w sposób zdecydowanie bardziej widoczny. Skóra staje się zregenerowana, nawilżona i odżywiona, a ponad to zmarszczki są widocznie spłycone, a skóra ujędrniona.

Mezoterapia - zastosowanie


Mezoteriapia igłowa jest bardzo wszechstronnym zabiegiem. Oprócz oczywistego wykorzystania jej na skórze twarzy, przy odpowiednim doborze składników możemy ją wykorzystać na innych partiach ciała. Bardzo dobre efekty przynosi zastosowana na owłosionej skórze głowy. Produkty, które są wprowadzane przy pomocy specjalistycznej igły, w znacznym stopniu zatrzymują wypadanie włosów, wpływając znacząco na proces łysienia.


Mezoterapia igłowa jest stosowana także na inne części ciała, gdzie oprócz widocznego działania na skórę danego obszaru pomaga również w walce z cellulitem czy rozstępami.

Zabieg mezoterapii w salonie Strefa Urody w Józefowie

Bezpieczeństwo zabiegu mezoterapii


Jest to zabieg stosunkowo mało inwazyjny, natomiast oczywiście należy pamiętać, że zawsze powinien być wykonywany przez lekarza, co zapewni nam bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko powikłań. Tylko lekarz jest w stanie dobrać właściwe dla nas składniki, określić ile razy i w jakich odstępach czasu powinniśmy go wykonać i przede wszystkich sprawdzić czy nie istnieją żadne przeciwskazania.

Mezoterapia - przeciwwskazania


Przeciwskazania do mezoterapii obejmują typowe okoliczności, w których powinniśmy uważać ze wszystkimi zabiegami kosmetycznymi. Zaliczają się do nich ciąża, karmienie piersią, stany zapalne skóry, alergie na wprowadzane preparaty czy cukrzyca.


Medycyna estetyczna daje wiele możliwości poprawy naszego wyglądu. Należy jednak zawsze pamiętać o wybraniu odpowiedniej kliniki, tylko prawdziwi specjaliści zagwarantują bezpieczeństwo.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...