Skip to main content

Kupno samochodu w komisie

Własny samochód to dla sporego grona społeczeństwa prawdziwa gwiazdka z nieba. Dlatego tak ekscytującym momentem w życiu jest zakup pierwszego własnego pojazdu. Dla wielu kierowców ich samochód jest wyjątkowy i niekiedy nawet nie wyobrażają sobie życia oraz funkcjonowania bez niego.

audi skupione przez pol-cars

Korzyści posiadania samochodu

Życie bez auta jest mniej funkcjonalne i często wiąże się z licznymi utrudnieniami. Posiadanie auta w obecnych czasach często jest koniecznością w życiu codziennym, jak i zawodowym. Niewątpliwie posiadanie własnego auta ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest uniezależnienie się od komunikacji miejskiej, która nie zawsze bywa punktualna i komfortowa. Samochód jest również bardzo dobrym rozwiązaniem podczas brzydkiej pogody. Plucha, deszcz, mroźne poranki czy upalne dni? Nie są straszne kiedy w garażu stoi własny samochód. Kolejnym dużym plusem jest komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy.

Zakup używanego samochodu

Na rynku polskim jest bardzo dużo ofert aut używanych. Korzysta z nich wiele ludzi ze względu na wysokie ceny nowych samochodów oferowanych w salonach. Auto używane w takiej sytuacji jest najlepszym rozwiązaniem dla osób z małym zapleczem finansowym. Czy zakup samochodu ze skupu musi kończyć się kosztownymi naprawami? Niekoniecznie. Odpowiednio wybrane auto może posłużyć wiele lat. Wystarczy tylko wyselekcjonować najlepszy model. W wielu skupach jak na przykład w Skup Aut Pol-Cars; ul. Tysiąclecia 70, 84-230 Rumia; Tel: 505 233 303, o którym więcej możemy dowiedzieć się na stronie: https://www.skupautpomorskie.pl, pracownicy bardzo chętnie pomagają w doborze odpowiedniego samochodu w zależności od potrzeb klienta.

Co powinniśmy sprawdzić

Na rynku polskim jest wiele pojazdów głównie sprowadzanych z Niemiec, Francji oraz Japonii. Kupując samochód z komisu posiadającego stronę internetową należy osobiście dokonać dokładnej weryfikacji oraz kontroli danego samochodu w celu ustalenia czy opis i zdjęcia na stronie komisu nie różnią się od faktycznego stanu auta. Należy pamiętać również o sprawdzeniu dokumentów takich jak między innymi dowód rejestracyjny, jeżeli pojazd jest zarejestrowany, dowód zawarcia polisy OC, zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, kartę pojazdu 1, jeżeli taka była wydana. Zapobiega to zakupieniu kradzionego samochodu.

niebieska audi

Na co zwrócić uwagę

Oprócz dokładnego sprawdzenia funkcjonalności oraz stanu ogólnego samochodu ważne jest zwrócenie uwagi na tak zwane "wady kosmetyczne".
Pierwszym bardzo ważnym aspektem jest występowanie korozji. Korozja może wychodzić spod świeżego lakieru, mogą być to drobne punkty korozyjne, może przyjmować formę rudego nalotu na elementach zawieszenia, ale czasami są to również przypadki dziur w podłodze czy progach. Dlatego konieczne jest obejrzenie auta od spodu za pomocą podnośnika. Należy zwrócić również uwagę na jakość lakieru. Dyskwalifikujące cechy to odpryski lakieru, nierówności powłoki, pomalowane listwy i uszczelki, ślady po polerowaniu czy zacieki. Z tego względu podczas zakupu samochodu warto mieć miernik lakieru. Kolejną ważną kwestią jest dokładne sprawdzenie aktualnego stanu przebiegu auta.

Typy komisów samochodowych

Można wyróżnić kilka rodzajów komisów samochodowych. Można podzielić je ze względu na typ sprzedawanych samochodów. Wyróżnić można na przykład komisy z samochodami sportowymi czy terenowymi. Jednak najbardziej popularne są komisy z autami średniej klasy, ponieważ na te pojazdy jest największy popyt. Kolejny typ komisów można wyróżnić na podstawie ilości posiadanych aut. Małe komisy samochodowe posiadające niemal kilka aut, zazwyczaj mają jednego właściciela. W przypadku komisów większych głównie działają na zasadzie pośredników. Właściciel komisu zazwyczaj umożliwiając sprzedaż na swoim terenie wnioskuje o prowizję od sprzedaży samochodów.

Koszty prowadzenia komisu

Podstawowymi kosztami każdej osoby rozpoczynającej przygodę z własnym komisem jest zapewnienie sobie terenu, biura oraz ogrodzenia. Kolejnym kosztem jest przygotowanie placu pod działalność gospodarczą, czyli zapewnienie odpowiedniego podłoża. Zazwyczaj są to płyty betonowe lub żwir. Warto zabezpieczyć swoją działalność zakładając alarmy i najmując ochronę. Do mniejszych wydatków należy umeblowanie biura i wyposażenie go w niezbędny sprzęt (komputer, drukarka, skaner). Na koszty cykliczne składają się m.in. pensja dla pracowników, składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, marketing i reklama oraz koszty administracyjne.

audi podczas podróży ze skupu Pol-Cars

Przychody komisu samochodowego

Wartość przychodów zależy od wielkości oraz rodzaju komisu. Należy pamiętać, że od sumy przychodów należy odjąć wszelkie koszty oraz podatki uzależnione indywidualnie od rodzaju opodatkowania. Prowadzenie komisu samochodowego w Polsce jest optymalnym pomysłem na biznes. Wiąże się to głównie z małymi zarobkami wielu osób. Ludzie często nie mają wystarczających środków finansowych na zakup nowego auta. Dlatego wciąż chętnie sięgają po samochody używane. Niewątpliwie, aby odnieść sukces w tej dziedzinie należy doskonale znać branżę samochodową oraz znać podstawy skutecznego działania w handlu. W obecnych czasach kluczowym aspektem jest również biegłość w Internecie oraz umiejętność skutecznego promowania za jego pomocą swojej firmy. W tej branży bowiem Internet ogromnie wpływa rozwój indywidualnych przedsiębiorców.


Karta pojazdu - Czym jest karta pojazdu?

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...