Skip to main content

Jak zorganizować transport dla gości weselnych?

Jednym z cięższych elementów planowania ślubu oraz wesela jest organizacja transportu dla zaproszonych gości. Wymaga ono nieraz niezłych umiejętności logistycznych.Taksówka w Mielcu

Wygoda gości jest priorytetem

Jeżeli goście zostaną zaproszeni do hotelu, gdzie dojadą własnym środkiem transportu, temat nie wydaje się taki ciężki. W takiej sytuacji można wynająć autokar dla większej liczby osób. Warto wtedy jednak rozważyć bus lub auto osobowe jako środek transportu na wieczór czy noc. Zapewne nie wszyscy goście będą chcieli zakończyć świętowanie o tej samej porze. Starsi członkowie rodziny czy znajomi, rodziny z dziećmi mogą potrzebować udać się do hotelu wcześniej. Mając to na uwadze można nawet wynająć taksówkę, którą można zamówić bezpośrednio przed odjazdem gości. Zapewne ciężko będzie zaplanować konkretne godziny dla poszczególnych osób.

Płatność za usługę

Jeżeli trzeba będzie zapłacić kartą, dla większości dzisiejszych kierowców taksówek nie stanowi to problemu. Wiele samochodów jest wyposażonych w czytniki kart bankowych. Można także spróbować umówić się na opłacenie faktury po odbyciu przez daną firmę przewozową wszystkich kursów. Będzie to zapewne wymagało uiszczenia zaliczki bądź zadatku.

Goście weselni przywiezieni na imprezę busem Glob-Trans

Wesele niedaleko domu

Dużo ciężej jest zaplanować transport, gdy nasi goście mieszkają niedaleko miejscowości, w której odbywać się będzie wesele. W takim wypadku należy rozważyć czy korzystniejsze, zarówno pod względem finansowym jak i komfortu gości weselnych, będzie wynajęcie jednego autokaru czy kilka taksówek. Trzeba wziąć pod uwagę jak wiele przystanków będzie musiał zrobić kierowca autokaru i jak długo potrwa kompletowanie wszystkich osób. Może się okazać, że rozsądniej będzie zamówić bus lub auto osobowe.

Jak znaleźć najlepszą firmę?

Poszukując odpowiedniej firmy przewozowej pomocne mogą się okazać liczne fora internetowe oraz strony i grupy na platformie Facebook, które zyskują coraz większe zainteresowanie. Informacje, które nieraz ciężko zdobyć w wyszukiwarkach internetowych, nieraz można bardzo szybko uzyskać właśnie w mediach społecznościowych. Można również zwrócić uwagę na to, jak długo dana firma działa na rynku, choć oczywiście nie jest to bezbłędny wyznacznik jakości świadczonych usług. Wynająć taksówkę jest stosunkowo łatwo, trudniej jest znaleźć dobrą firmę transportową z autokarem czy busami. Jeżeli zależy nam na wygodzie oraz komforcie zaproszonych gości, warto sprawdzić czym jeżdżą takie firmy, czy auta są zadbane, z którego są roku.

Niezależnie od tego czy zamierzamy wynająć bus lub auto osobowe, czy zależy nam na tym, aby móc zapłacić kartą, gotówką, czy też przelewem, warto zacząć poszukiwania odpowiednio wcześnie. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu na sam koniec planowania.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...
Marcelina 1 miesięcy temu Domek holenderski — czy warto go kupić?
Do tej pory myślałam, że domek holenderski i domek angielski ...
Jako miłośnik podróży, doceniam artykuł wyjaśniający różnice między hotelem a ...
Bardzo dziękuję za ten artykuł! Szukam firmy, która profesjonalnie zamontuje klimatyzację ...
Kornelia 2 miesięcy temu top 10
Wow, co za zestawienie! Mieszkam w Krakowie od jakiegoś czasu ...