Co zrobić z poważnie zepsutym lub uszkodzonym samochodem?
Niestety zdarzają się w życiu sytuacje, że samochód, który od wielu lat służył do przemieszczania się odmawia posłuszeństwa. Co gorsza, usterka, który to spowodowała jest prawdopodobnie tak poważna, że naprawa auta staje się nieopłacalna lub jest niezwykle czasochłonna i skomplikowana. Jedną z takich kłopotliwych awarii jest uszkodzenie silnika. W wielu wypadkach kończy się to koniecznością wymiany tej części. Jej koszt nierzadko przekracza cenę rynkową pojazdu. Innym spotykanym często problemem, jest uszkodzenie samochodu w wyniku kolizji drogowej. Jej skutki mogą być czasem wręcz tak poważne, że jego naprawa nie będzie już możliwa. Kasacja pojazdu nie następuje jednak zawsze - wiele stłuczek nie ma aż tak poważnych konsekwencji.
Kiedy opłaca się zezłomować auto?
Niedziałające auto po wypadku generuje jednak wiele innych problemów. Jednym z nich jest kwestia ubezpieczenia, mającego sfinansować naprawę. Sama naprawa zaś może się znacząco przedłużać, a stosunkowo częstym zjawiskiem jest przekroczenie kosztów, na jakie wycenili ją pracownicy firmy ubezpieczeniowej. W obu tych przypadkach reperacja samochodu wydaje się trudnym, a często wręcz nieopłacalnym przedsięwzięciem. Można go wtedy zezłomować. Ta możliwość nie jest jednak korzystna jeśli pojazd posiada jakąkolwiek wartością rynkową. Wartość tą mają też samochody, które charakteryzują się rozmaitymi wadami, usterkami i stłuczeniami. Na rynku istnieją firmy, które chętnie zainwestują w takie pojazdy. Tym samym, wbrew pozorom, sprzedać niesprawne auto nie jest trudno. Chcesz sprzedać uszkodzone auto? Na stronie skup aut w Gdańsku możesz uzyskać bezpłatną wycenę!
Co dzieje się z autem po sprzedaży?
Osoby prowadzące handel chętnie skupują powypadkowe i zepsute samochody z różnych przyczyn. Często jest to możliwość uzyskania dostępu do pojazdu, który jest źródłem wielu wartościowych części potrzebnych do bieżącego serwisowania takich samych modeli. To właśnie handel częściami stanowi jeden z najważniejszych powodów, dla których kupowane są samochody z poważnymi wadami. Samochody te można także, po doprowadzeniu do stanu używalności, sprzedać klientowi krajowemu lub wyeksportować za granicę.
Jak wygląda sprzedaż uszkodzonego auta?
Zatem, jak widać, uszkodzenie samochodu nie powoduje jego eliminacji z obrotu rynkowego. Spieniężenie pojazdu nie jest w takiej sytuacji nawet specjalnie trudne. Aby sprzedać auto do skupu wystarczy skontaktować się z konkretną firmą i dopełnić kilku formalności. Zanim dojdzie do transakcji, ustalane są szczegóły umowy. Mowa tu oczywiście o wycenie wartości samochodu, która opiera się na analizie porównawczej cen rynkowych. Następnie spisywana jest umowa i własność pojazdu przenoszona jest na firmę kupującą. Wiele skupów wypłaca należne pieniądze w formie gotówkowej natychmiast po sprzedaży. Rozwiązuje to tym samym problem oczekiwania na przelew. Często umowy takie podpisywane są niezwykle szybko. Szczegóły ustalane są telefonicznie i mailowo, po niesprawny samochód przyjeżdża transport, a sprzedający nie musi opuszczać nawet miejsca zamieszkania.
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 23 dni temuSzczerze to ja nawet nie zastanawiałem się ani minuty. Miałem stary samochód, zniszczony moimi przebojami z młodości i oczywiście czasem. Oddałem samochód do skupu aut, na złomowanie. Nie tylko pozbyłem się problemu, ale też wpadło parę groszy do mojej kieszeni. Polecam wam
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
Najnowsze wpisy
-
Czyszczenie dywanów - czy warto zatrudnić do tego firmę?
-
Jak przygotować auto do sprzedaży?
-
Na czym polega profesjonalne sprzątanie biur?
-
Ile kosztuje najtańszy znicz w 2024 roku?
-
Jak zorganizować transport pianina?
Najpopularniejsze wpisy
-
Szybko powstające domki
-
Ile kosztuje montaż klimatyzacji? - TOP 3 firmy zajmujące się klimatyzacją w Gdańsku
-
Nauka makijażu
-
Czy zabieg plastyki powiek na NFZ jest możliwy?
-
Przedszkole dla każdego dziecka