Skip to main content

A może tak urlop i nocleg w Nowym Sączu?

Do okresu wakacyjnego mamy co prawda jeszcze trochę czasu, ale warto już teraz rozważyć, gdzie chcemy udać się na nasz zasłużony urlop. Bardzo modne wyjazdy zagraniczne nie są oczywiście jedyną dostępną opcją. W naszym kraju jest całe mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia.

PRzygotowania do urlopu w Polsce

Urlop w Beskidach - Nowy Sącz

Jeżeli nie interesuje nas wylegiwanie się całymi dniami nad morzem, które nie zawsze ma temperaturę zdatną do kąpieli, możemy wybrać kierunek wręcz przeciwny, czyli nasze polskie góry. Nie muszą to być wysokie Tatry, nie rzucajmy się od razu na głęboką wodę. Rozważmy Beskidy. Celujmy w jakieś większe miasto, które oprócz szlaków górskich, zapewni nam inne rozrywki i rozbudowaną bazę noclegową. Rozważmy hotel w Nowym Sączu. Nie musimy spędzać w tym miejscu całego naszego urlopu. Możemy zaplanować sobie wycieczkę objazdową. Jeżeli dobrze się do tego przygotujemy, to sprawnie i małym kosztem możemy zwiedzić spory rejon Polski, który na prawdę jest wart uwagi.

Planowanie noclegu w Nowym Sączu

Na początek wybierzmy sobie hotel, jeżeli wybieramy się w ukochaną osobą, zarezerwujmy pokój 2 osobowy w Nowym Sączu, ustalmy liczbę dni, którą chcemy tam spędzić. Szukając taniego noclegu możemy przykładowo skorzystać z oferty firmy: Pokoje Gościnne Villa Beata - Nowy Sącz; Zawiszy Czarnego 12 D, 33-300 Nowy Sącz; Tel: 605 478 855, której lokalizacja znajduje się w cichym i spokojnym miejscu. Dokładne ceny usług można zobaczyć pod adresem: http://www.nocleginowysacz.pl, który jest ich aktualną stroną internetową. Następnie zaplanujmy wszystkie punkty warte zwiedzenia i ilość czasu, którą teoretycznie możemy na to poświęcić. Potem możemy przenieść się w inne miejsce i zobaczyć inne zabytki i krajobrazy. Jeżeli zaplanujemy wszystko poprawnie od strony logistycznej, to nie będziemy mieli większych problemów ze znalezieniem hoteli, restauracji, jak i miejsc do zwiedzania.

Cyfrowy spis atrakcji turystycznych

Na miejscu możemy wyposażyć się we wszelakiej maści przewodniki turystyczne albo szukać informacji w sieci. Każda miejscowość atrakcyjna turystycznie ma w swojej ofercie takie usługi. Zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej. Wygodniejsza będzie zatem forma cyfrowa, z uwagi na szybki dostęp do sieci internetowej. Nie musimy brać na wakacje naszego laptopa. Wystarczy nam smartphone z dostępem do internetu, a takowy posiada już prawie każdy. Parę kliknięć w wyszukiwarce i mamy gotowy spis wszystkich ciekawych rzeczy, które możemy zobaczyć i zwiedzić w okolicy, którą wybraliśmy na nasze wakacje.

mapa turystyczna po Nowym Sączu

Jaki środek komunikacji wybrać?

Kolejnym aspektem do rozważenia, jest rodzaj transportu, jakim wybierzemy się w naszą podróż. Jeżeli jesteśmy posiadaczami samochodu, będzie to najwygodniejszy środek komunikacji. Będziemy zawsze mobilni, nie będzie nas ograniczał rozkład jazdy pociągów czy autobusów. Chcemy gdzieś jechać to jedziemy, nie musimy czekać kilku godzin na interesujące nas połączenie autobusowe czy kolejowe.

Przygotowanie samochodu do wycieczki

Samochód do takiej wycieczki oczywiście warto najpierw przygotować, żeby nie spotkała nas niemiła niespodzianka w postaci awarii podczas trasy. Wiadome jest, że pewnych rzeczy nie będziemy w stanie przewidzieć, nikt z nas nie "siedzi w silniku" i nie wiem co w danej chwili się tam dzieje, ale podstawowe rzeczy, które zalecają fachowcy warto wykonać i sprawdzić w naszym samochodzie. Kiedy zrobimy te wszystkie rzeczy, pozostaje nam jedynie cieszenie się urlopem.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy

Najpopularniejsze wpisy

Najnowsze komentarze

Marzą mi się takie schody z marmuru 😍 Ślicznie wyglądają i kojarzą ...
Jestem w szoku jak ostatnio klimatyzacja robi się coraz bardziej ...
Windy na pierwszym zdjęciu wyglądają przerażająco... W życiu nikt by ...
Paulina 1 miesięcy temu Kominki portalowe
Marzy mi się kominek w domu... Te kominki portalowe, o ...
Ciekawą biżuterię można znaleźć u jubilera Łodzińscy, w tym właśnie ...